תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » מלם תים תתפעל את ה-IT של התכנית לילדים בסיכון במשרד הרווחה
רונן בן שושן, מנמ''ר תכנית 360 במשרד הרווחה. צילום: אלמוג בן שושן

מלם תים תתפעל את ה-IT של התכנית לילדים בסיכון במשרד הרווחה

הסכם מיקור-החוץ לתפעול ה-IT של התוכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון 360 עומד על חמישה מיליון שקלים לחמש שנים ● רונן בן שושן, מנמ''ר תכנית 360: "מערכות ה-IT הן בעלות חשיבות עליונה לקיום ולהצלחת התוכנית הלאומית"

מאת 11 בדצמבר 2017, 9:03 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

מלם תים זכתה במכרז שפרסם משרד העבודה והרווחה ותתפעל במיקור-חוץ את מערכות המחשוב והמידע של התוכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון 360. מיקור-החוץ החל בנובמבר האחרון והוא עומד על כחמישה מיליון שקלים למשך חמש שנים.

התוכנית הלאומית לילדים ולנוער בסיכון נועדה לחולל שינוי מקיף בהתמודדות של החברה הישראלית עם ילדים ונוער בסיכון ומשפחותיהם. כמה משרדי ממשלה חברו יחד על מנת ליישם את החלטת הממשלה ליישום המלצות ועדת שמיד – ועדה ציבורית שבדקה את מצבם של ילדים ונוער בסיכון ובמצוקה.

בתשע השנים האחרונות, מוביל משרד העבודה והרווחה, בשיתוף משרדי החינוך, העלייה והקליטה, בטחון הפנים והבריאות, את התכנית. בנוסף שותפים בתוכנית מרכז השלטון המקומי וג'וינט ישראל. התוכנית מכוונת לצמצם את היקף הילדים ונוער ובמצוקה, החיים במצבים המסכנים אותם במשפחתם ובסביבתם וכתוצאה ממצבים אלו נפגעה יכולתם לממש את זכויותיהם לשבעה תחומי חיים: קיום פיזי, בריאות והתפתחות; השתייכות למשפחה; למידה ורכישת מיומנויות; רווח ובריאות נפשית; השתייכות והשתתפות חברתית; הגנה מפני אחרים; והגנה מפני התנהגות מסכנת שלהם עצמם.

אודי וינטראוב, מנכ"ל מלם תים. צילום: יוסי זליגר

אודי וינטראוב, מנכ"ל מלם תים. צילום: יוסי זליגר

התוכנית מיושמת ב-185 יישובים, אגדי יישובים ושכונות, שנבחרו על פי קריטריונים סוציו-אקונומיים, מתוך שאיפה לסייע במיוחד לקבוצות אוכלוסייה מוחלשות. במסגרת התכנית הלאומית, הוקצו תקציבים של 200 מיליון שקלים בשנה לישובים שבהם מופעלות כ-1,395 תכניות מגוונות, כגון: שירותי פיזיותרפיה לאיתור בעיות התפתחותיות בגני ילדים, מטפלים רגשיים בבתי ספר (חדרי שלווה), קבוצות העשרה וטיפול בצרכי נערים ונערות במרכזי נוער עירוניים, מרכזי טיפול בקשר שבין הורים לילדים ברחבי הארץ ותכניות נוספות המטפלות במצבי הסיכון השונים.

המטרה – צמצום היקף הסיכון בקרב ילדים ובני נוער

במסגרת ההסכם, מלם תים תספק שירות באחריות כוללת לניהול, תפעול, תחזוקה, פיתוח בסביבת מיקרוסופט (Microsoft), תמיכה במשתמשים, הטמעה והדרכה של מערכות ה-IT לאוכלוסיות הילדים והנוער בסיכון עבור משרד הרווחה. זאת, בשיטת מיקור-חוץ, על בסיס תפוקות ומדידת רמת שירות. מערכות המידע משרתות כ-2,000 משתמשים.

רונן בן שושן, מנמ"ר תכנית 360, אמר כי "המערכות שכעת נמצאות באחריות תפעולית של מלם תים, הן בעלות חשיבות עליונה לקיום ולהצלחת התוכנית הלאומית, שמטרתה צמצום היקף הסיכון בקרב ילדים ובני נוער. מערכות IT אלו מספקות שירות למטה התוכנית הלאומית וכן לאנשי המקצוע במשרדים: רווחה, חינוך, בריאות, קליטת עליה וביטחון פנים".

לדברי בן שושן, "בין יתר יעדי הפרויקט: מתן פתרון מחשובי למכלול הפעילויות ותהליכי העבודה של התוכנית הלאומית ברמות השונות, ריכוז פעילות פיתוח ואחזקת מערכות התוכנה תחת גורם שירות מרכזי, שמירה על עדכניות טכנולוגית, תמיכה ותחזוקה במערך המחשוב, שיפור יכולת מתן מידע לגופים שונים המעורבים בתוכנית הלאומית וכן מתן שירותי הדרכה ותמיכה לכלל המשתמשים".

אודי וינטראוב, מנכ"ל מלם תים, הוסיף כי "מדובר בזכייה משמעותית נוספת שלנו בעולם מיקור-החוץ הצומח, שיש לה מבחינתנו, גם ערך חברתי – לא פחות חשוב מהפן העסקי. נספק מגוון רחב של פתרונות מבית אחד, הן ברמת התשתית והן ברמת הפיתוח".

מלם תים תתפעל את ה-IT של התכנית לילדים בסיכון במשרד הרווחה Reviewed by on . מלם תים זכתה במכרז שפרסם משרד העבודה והרווחה ותתפעל במיקור-חוץ את מערכות המחשוב והמידע של התוכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון 360. מיקור-החוץ החל בנובמבר האחרון מלם תים זכתה במכרז שפרסם משרד העבודה והרווחה ותתפעל במיקור-חוץ את מערכות המחשוב והמידע של התוכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון 360. מיקור-החוץ החל בנובמבר האחרון Rating: 0

הגיבו