ראשי » TheNewCom » שוק הטאבלטים מצטמצם – אפל וסמסונג ממשיכות להוביל
פעם שלישית גלידה? iPad. צילום: BigStock

שוק הטאבלטים מצטמצם – אפל וסמסונג ממשיכות להוביל

לפי דו"ח שפרסמה IDC, ירד נפח המשלוחים של הטאבלטים ברבעון השלישי של 2016 ב-14.7% לעומת הרבעון המקביל ב-2015

מאת 1 בנובמבר 2016, 14:27 א+ / א- הדפסה הדפסה

שוק הטאבלטים ממשיך להצטמצם. לפי דו"ח שפרסמה IDC ירד נפח המשלוחים של הטאבלטים ברבעון השלישי של 2016 ב-14.7% לעומת הרבעון המקביל ב-2015. מדובר בירידה מכ-51 מיליון יחידות לכ-43 מיליון יחידות ברבעון, במונחים של שנה לשנה.

אפל (Apple), בזכות מכשירי ה-iPad שלה מצליחה עדיין להוביל את השוק עם כ-22% ממנו. עם זאת היא שילחה ממחסניה במהלך הרבעון כ-9.3 מיליון יחידות, כ-6.2% פחות מאשר ברבעון השלישי אשתקד.

סמסונג (Samsung) נותרה במקום השני עם כ-15% נתח שוק, ולפי חברת המחקר הפיאסקו של ה-Galaxy Note 7 לא השפיע על מכירות הטאבלטים. עם זאת, גם ככה ספגה החברה מכה חזקה עם ירידה של 19.3% בין הרבעונים לכדי כמות של 6.3 מיליון יחידות בלבד.

לפי חברת המחקר מה שפגע בעיקר בחברות הגדולות הן הצפת השוק בידי אלה שמייצרות טאבלטים זולים במיוחד, גם כאלה שמבוססים על Windows 10 או מציעים אפשרות להפעלת הטאבלט גם עם בחירה באנדרואיד לצד Windows. למעשה, על פי IDC המשלוחים של החברות הקטנות הגיעו לשיא של כל הזמנים בהיבט של טאבלטים.

כן ציין הדו"ח שמכירות מחשבי ה-2-ב-1 פוגעות גם הן במכירות של טאבלטים רגילים, ללא מקלדת.

שוק הטאבלטים מצטמצם – אפל וסמסונג ממשיכות להוביל Reviewed by on . שוק הטאבלטים ממשיך להצטמצם. לפי דו"ח שפרסמה IDC ירד נפח המשלוחים של הטאבלטים ברבעון השלישי של 2016 ב-14.7% לעומת הרבעון המקביל ב-2015. מדובר בירידה מכ-51 מיליון שוק הטאבלטים ממשיך להצטמצם. לפי דו"ח שפרסמה IDC ירד נפח המשלוחים של הטאבלטים ברבעון השלישי של 2016 ב-14.7% לעומת הרבעון המקביל ב-2015. מדובר בירידה מכ-51 מיליון Rating: 0

אודות צבי קצבורג

צבי קצבורג
צבי קצבורג התחיל את דרכו ככתב בעיתון עולם הספורט ומשם עבר למקומון מלאבס מרשת שוקן. מלחמת המפרץ הראשונה שינתה עבורו את הכיוון ובמהלך שנותיו במקומון שימש ככתב לענייני הפוליטיקה המקומית, השוק הכלכלי, מראיין וכתב תחקירים - עד למינויו כעורך מדורים. לאחר מספר שנים בהן העדיף לעסוק באהבת חייו האמיתית, תחום המיחשוב, מצא קצבורג את הדרך לשלב בינה ובין הכתיבה העיתונאית שלו. כך, כבר יותר מעשור הוא כותב עבור אנשים ומחשבים, לרבות שנתיים ומחצה בהן שימש במקביל כעורך המגזין PC Plus. הוא מתמחה בסקירות חומרה ובתחום המיחשוב הפרטי, אבל מרגיש כמו דג במים בכל מה שקשור לתחום ה-IT

הגיבו