תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אינטרנט » כמה מרוויח מנכ"ל העמותה שנתבקשתם לתרום לה?
צילום אילוסטרציה: BigStock

כמה מרוויח מנכ"ל העמותה שנתבקשתם לתרום לה?

אגף המחשוב של משרד המשפטים שדרג את אתר העמותות גיידסטאר והעלה אותו לענן של Salesforce, בפרויקט במאות אלפי שקלים ● האתר מאפשר לקבל מידע על 42 אלף המלכ"רים בישראל ולראות האם הניהול שלהם תקין

מאת 9 במאי 2018, 15:40 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

קיבלתם פנייה לתרום לעמותה כלשהי? במקרים רבים אולי שמעתם את שמה, אבל אתם לא ממש יודעים מה היא עושה, מי עומד מאחוריה, האם היא מנוהלת באופן תקין וכמה משתכרים חמשת הבכירים שבה.

בימים אלה עלתה לאוויר גרסה חדשה של אתר גיידסטאר ישראל, שמכיל מידע על 42 אלף הארגונים ללא כוונת רווח (אלכ"רים) שפועלים בישראל. מדובר בפרויקט שביצע אגף המחשוב של משרד המשפטים, בראשות המנמ"ר, ששון סופרי.

האתר היה מנוהל במשך שנים על ידי גורם חיצוני למשרד המשפטים, אבל לא היה עדכני ולא ענה על הציפיות. לפני כשנה החליטה מנכ"לית המשרד, אמי פלמור, להעביר את פעילות האתר פנימה, והטילה על סופרי לשדרג אותו ולהכניסו למערכות המידע של המשרד. בתום עבודה של כשנה, צוות פיתוח של המשרד, שכלל ארבעה אנשים, סיים לשדרג את האתר החדש והעלה אותו לענן של Salesforce. זהו האתר הממשלתי הראשון שיושב על הענן של חברה זו.

האתר המשודרג מבוסס על שלוש פלטפורמות חדשניות של Salesforce: פלטפורמת Service Cloud, לשיתוף נתונים ולניהול תהליכים בענן השירות; Community Cloud – פלטפורמה שמאפשרת חיבור בין האזרחים, משרד המשפטים והעמותות; ו-App Cloud, שמיועדת לשיתוף ולפיתוח אפליקציות. עלות ההשקעה המוערכת בפרויקט נאמדת במאות אלפי שקלים.

גישה נוחה לנתונים לכל אזרח או גוף ציבורי

חוק שקיפות העמותות, שאושר בכנסת בשנה שעברה, קובע שכל עמותה או אלכ"ר חייב לפעול בשקיפות מלאה כלפי הציבור, ולאפשר גישה נוחה ומהירה למידע ולנתונים לכל אזרח או גוף ציבורי.

ששון סופרי, מנמ"ר משרד המשפטים

ששון סופרי, מנמ"ר משרד המשפטים

42,089 ארגונים ללא כוונת רווח פועלים בישראל ורובם מדווחים מדי שנה על הדו"חות הכספיים שלהם. הדו"חות נבדקים על ידי רשם העמותות לצורך אישור ניהול תקין, ורק לאחר קבלת אישור זה הם יכולים לקבל תרומות. האתר מאפשר לציבור לבדוק את הדברים, ולמעשה את "כרטיס הביקור" של העמותות והאלכ"רים. חידוש נוסף באתר הוא הוספת שורת סטטוס, שנותנת מידע האם העמותה מגישה דו"חות בזמן. אם זה אינו המצב, נצבעת השורה באדום.

"תרומה חשובה ביותר לשקיפות המידע"

לדברי סופרי, מדובר בפרויקט בעל חשיבות אזרחית מהותית. הוא אמר כי "במהלך עבודות השדרוג הוספנו מקורות מידע, חיברנו מידע שמגיע ממשרדי ממשלה שמתקצבים עמותות שונות, והעלינו מידע חיוני, שמאפשר לכל אחד לדעת האם העמותה מנוהלת באופן תקין, על פי תקנות רשם העמותות". הדבר נכון במיוחד במקרה של עמותות עצמאיות שפעילות בארץ ויש להן מקורות מימון נוספים, כמו ארגונים בחו"ל. כעת ניתן יהיה לקבל את כל המידע בלחיצת כפתור.

סופרי אמר שהאתר יתעדכן באופן רציף גם על ידי העמותות עצמן. "זוהי תרומה חשובה ביותר לשקיפות מידע על ארגונים ללא כוונת רווח בישראל, שמשרתת את המשתמשים שרוצים לדעת מה עושה העמותה שהם מעוניינים בה", ציין. "אני מעריך שעצם האתר השקוף יעודד את העמותות להתנהל בצורה שקופה יותר ואמינה, וזוהי נקודה מאוד חשובה".

אוליבייה אלבז, סגן נשיא למכירות ב-Salesforce ישראל, אמר כי "הבחירה של משרד המשפטים לשימוש במערכות הענן שלנו היא עליית מדרגה משמעותית מבחינה טכנולוגית ותפעולית. הפלטפורמה שלנו נותנת את הכוח לממשלה, לאזרחי מדינת ישראל ולעמותות לממש את הפרויקט החשוב הזה ולהביא אותו להצלחה".

כמה מרוויח מנכ"ל העמותה שנתבקשתם לתרום לה? Reviewed by on . קיבלתם פנייה לתרום לעמותה כלשהי? במקרים רבים אולי שמעתם את שמה, אבל אתם לא ממש יודעים מה היא עושה, מי עומד מאחוריה, האם היא מנוהלת באופן תקין וכמה משתכרים חמשת קיבלתם פנייה לתרום לעמותה כלשהי? במקרים רבים אולי שמעתם את שמה, אבל אתם לא ממש יודעים מה היא עושה, מי עומד מאחוריה, האם היא מנוהלת באופן תקין וכמה משתכרים חמשת Rating: 0

תגובות (8)

 • Avatar

  אלון

  מה דעתכם?

 • Avatar

  ארז

  אתר מצויין אך לא מצאתי נתונים על משכורות מנכלים או חברי עמותה

 • Avatar

  קרן

  אין באתר נתונים כספיים אודות הוצאות העמותה. כמה מהמחזור הולך בפועל למטרות העמותה וכמה לשכר בעלי תפקידים.

 • Avatar

  מוטי

  אחד הדברים החשובים ביותר אין באתר וחבל, חיפוש לפי עמותה שלא משלמת שכר מנכ"ל ואין לה אף עובד בשכר, כל העמותה בהתנדבות.

 • Avatar

  יורם

  נדרש אתר שעוקב אחרי מנכ"לי כל העמותות.

 • Avatar

  אליעזר רחמים זמיר

  מעניין לדעת שבאף מקום אי אפשר לדעת במפורש כמה מרוויחים מנכלי העמותות כאשר חלק הארי של כספי העמותות מגיע מתרומות דהיינו: אם אני תורם אני בעצם מסייע בתשלום שכר למנכל העמותה שבקרה הטוב הייתי אני התורם חולם להרוויח אם כן מישהו יכול להשיב על השאלה כמה מרוויח מנהל עמותה?

 • Avatar

  מירה

  אין שום מידע חשוב ורלוונטי על ההוצאות והחלוקה שלהם.כמה הולך בפועל לתרומות,כמה להוצאות שוטפות כמה למשכורות והכי חשוב האם וכמה יושב ראש העמותה מושך משכורת.
  זה לא אמין זה כיסוי תחת

 • Avatar

  רון

  קיים דיווח על מקבלי השכר הגבוה ביותר. בתפריט מצד ימין אפשר לבחור – "בעלי תפקידים" :
  הנה דוגמה על חסדי נעמי :https://www.guidestar.org.il/organization/580073146/people;year=2019

הגיבו