תוכן פרסומי
ראשי » TheNewCom » יבואנית שיאומי טוענת: מכשירים שעלולים להישרף הוכנסו לארץ
האם מכשירים שעלולים להתפוצץ הוכנסו לארץ? צילום אילוסטרציה: Quality Stock Arts, BigStock

יבואנית שיאומי טוענת: מכשירים שעלולים להישרף הוכנסו לארץ

המילטון טוענת שיש בארץ מכשירי שיאומי שאינם עומדים בתקן, ופנתה למשרד התקשורת על מנת שיבדוק את הנושא ● המשרד בתגובה: אם יתברר שאכן כך קרה - נבצע אכיפה

מאת 29 במאי 2018, 16:00 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר גוגל+ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

יבואנית מכשירי שיאומי (Xiaomi) לישראל, המילטון, פנתה למשרד התקשורת בבקשה לבדוק את נושא הייבוא המקביל של מכשירים שאינם עומדים בתקן. החברה מתריעה שנמכרים בארץ מכשירים מייבוא מקביל שאינם עומדים בתקן ועשויים להישרף ולגרום לאסון, וכי אין אכיפה של המשרד על ייבוא המכשירים.

במסגרת אסדרת הייבוא של מכשירי הסלולר על ידי משרד התקשורת, שמעוניין לפתוח את השוק לתחרות באמצעות הקלה בייבוא המכשירים, פנה המשרד באחרונה ליבואניות וביקש מהן מסמכים רשמיים מהיצרניות, שמעידים על עמידתם של המכשירים המיובאים בתקן האירופי שמשרד התקשורת החליט לאמץ. משרד התקשורת מעביר את רשימת המכשירים המאושרים למכס, שאמור לאשר או לדחות את הכנסתם לארץ לפיה.

היבואניות השונות אכן ביצעו זאת, אך לדברי אבי קורנפלד, מנהל מותג שיאומי בהמילטון, נראה שלמרות זאת, יש בארץ מכשירים מיובאים של החברה הסינית שאינם עומדים בתקן. לדבריו, "לאחר בדיקה בשטח ראינו שבעצם כל הרשימה שנמסרה למשרד התקשורת אינה ממומשת בפועל, ויש ייבוא של מכשירים שאסור לייבאם, כי אין להם תקן".

הפנייה למשרד התקשורת – בעקבות פניות מלקוחות

קורנפלד ציין כי באחרונה החלה המילטון לקבל פניות מלקוחות עם שאלות בקשר למוצרים והתברר ש-"יש לקוחות שרכשו מכשירי שיאומי מייבוא מקביל שאין להם ספקי כוח תואמים, ואפילו לפעמים מצורפים אליהם ספקים של יצרניות אחרות, כמו סמסונג (Samsung)". הסיבה, לדבריו, היא שאפשר לייבא מכשירים ללא מטען מקורי ולאחר שהם מיובאים ניתן לצרף להם מטען כלשהו, שלא נדרש לקבל את אישור מכון התקנים. מובן שאם המכשיר נקנה מיבואן מקביל, היבואנית הרשמית לא תוכל לפצות את הלקוח במקרה של תקלה או נזק.

"בעקבות כך פנינו למשרד התקשורת", אמר קורנפלד. לדבריו, המשרד הודיע להמילטון שיפנה את הבקשה למכס, וכרגע הם מחכים לתשובתו כבר כמה שבועות.

ממשרד התקשורת נמסר כי הוא "יבחן את הנושא ובמידה שיתברר שאכן הוכנסו מכשירים לארץ בניגוד לצו, המשרד יפעל לאכיפת העניין. באחרונה עודכנה פקודת הטלגרף ובמסגרתה הוקנו כלים לאכיפה בנושא זה".

מרשות המסים נמסר: "מינהל המכס אוכף בצורה שווה את כל הקשור בתחום חוקיות הייבוא ובודק משלוחים לפי מערכת ניהול סיכונים מהמתקדמות בעולם".

יבואנית שיאומי טוענת: מכשירים שעלולים להישרף הוכנסו לארץ Reviewed by on . יבואנית מכשירי שיאומי (Xiaomi) לישראל, המילטון, פנתה למשרד התקשורת בבקשה לבדוק את נושא הייבוא המקביל של מכשירים שאינם עומדים בתקן. החברה מתריעה שנמכרים בארץ מכש יבואנית מכשירי שיאומי (Xiaomi) לישראל, המילטון, פנתה למשרד התקשורת בבקשה לבדוק את נושא הייבוא המקביל של מכשירים שאינם עומדים בתקן. החברה מתריעה שנמכרים בארץ מכש Rating: 0

הגיבו


!!!!