תוכן פרסומי
ראשי » PC Plus » IDC: הביקוש לניידים עם מסכי מגע – אפסי

IDC: הביקוש לניידים עם מסכי מגע – אפסי

על פי חברת המחקר, בשנת 2008 עמד נתח השוק של מחשבים ניידים בעלי מסכי מגע על 1% בלבד, עם 1.4 מיליון יחידות ● IDC מעריכה, כי השנה יצטמק הנתח ל-0.6% בלבד מהשוק ● ריצ'ארד שים, אנליסט בכיר ב-IDC: "המחשבים הניידים בעלי מסך מגע הם יקרים, כבדים ואין כמעט אף תוכנה ששווה את התשלום הנוסף רק בעבור תכונת המגע"

מאת 30 ביולי 2009, 14:50 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

הצלחתו של ה-iPhone של אפל (Apple) הביאה חברות כמו HP, סוני (Sony), ואסוס (Asus) לפתח מסכי מגע גם למחשבים ניידים, אולם מלבד נישות דוגמת יישומים צבאיים בודדים ובתי חולים, נדמה שהתחום טרם תפס. לפי IDC, בשנת 2008 עמד נתח השוק של מחשבים ניידים בעלי מסכי מגע על 1% בלבד, עם 1.4 מיליון יחידות. חברת המחקר מעריכה עוד, כי השנה יצטמק הנתח ל-0.6% בלבד מהשוק.

במהלך השנים האחרונות נעשו ניסיונות רבים לפתח מחשבים ניידים עם מסך מגע שהופכים למחשבי לוח (Tablet), ואולם רובם נרכשו בידי מחלקות IT של חברות וארגונים גדולים. זאת, לעומת הצלחה גדולה הרבה יותר במחשבים ביתיים נייחים עם מסכי מגע – בעיקר כאלו המשמשים במקומות ציבוריים, דוגמת אוניברסיטאות, בתי-קפה אינטרנט וכו'.

מארק נובוסל, אנליסט לתחום התקשורת ב-IDC, אומר, כי אנשים מחפשים חוויה עשירה ואינטראקטיבית במכשירי כף היד שלהם, ולכן החדשנות תלך לכיוונים של שיפור ממשק המשתמש, גרפיקה זורמת יותר ויכולת לגעת ביותר מנקודה אחת (Multi Touch).

עם זאת, לדברי ריצ'ארד שים, אנליסט בכיר ב-IDC, המחשבים הניידים בעלי מסך מגע הם יקרים, כבדים ואין כמעט אף תוכנה ששווה את התשלום הנוסף בעבור תכונת המגע. "מסכי מגע פופולאריים הרבה יותר בטלפונים חכמים ובנגני מדיה קטנים", אומר שים. "יתכן שההצלחה של ה-iPhone ושל ה-G1 עשויה להיות מתורגמת לחוויית מיחשוב הדורשת שתי ידיים ומקלדת פיזית".

IDC: הביקוש לניידים עם מסכי מגע – אפסי Reviewed by on . הצלחתו של ה-iPhone של אפל (Apple) הביאה חברות כמו HP, סוני (Sony), ואסוס (Asus) לפתח מסכי מגע גם למחשבים ניידים, אולם מלבד נישות דוגמת יישומים צבאיים בודדים ובת הצלחתו של ה-iPhone של אפל (Apple) הביאה חברות כמו HP, סוני (Sony), ואסוס (Asus) לפתח מסכי מגע גם למחשבים ניידים, אולם מלבד נישות דוגמת יישומים צבאיים בודדים ובת Rating:

הגיבו