תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » היי-טק עולמי » טים קוק אמר לטראמפ שמכסי היבוא מסין מעניקים יתרון לסמסונג
חטפו ביקורת בטקס גלובוס הזהב. מנכ"ל אפל, טים קוק, והענקית מקופרטינו בהובלתו. צילום: BigStock

טים קוק אמר לטראמפ שמכסי היבוא מסין מעניקים יתרון לסמסונג

השניים נפגשו בערב שישי ואחר כך עדכן הנשיא כי בכוונתו להרהר על הטיעון הרלוונטי שהציג הבוס של הענקית מקופרטינו ● קוק ככל הנראה אמר שהטלת המכסים על מוצרי החברה המיובאים מסין מחבלת בתחרות של אפל מול יריבתה הדרום קוריאנית - סמסונג

מאת 19 באוגוסט 2019, 15:07 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, הורה בתחילת אוגוסט כי החל מראשית החודש הבא יחיל מכסים נוספים של 10% על יבוא מסין בסך 300 מיליארד דולר. המכסים החדשים, שהם חלק ממלחמת הסחר בין המעצמות, ישפיעו באופן משמעותי על מוצרי אפל, שרובם מיוצרים בסין, וזאת למרות החרגת הטלפונים הסלולריים – ובכללם כמובן ה-iPhone של הענקית מקופרטינו – והוצאתם של מכשירי ה-iPad, וה-MacBook שלה מהרשימה. המיסוי הנוסף ישפיע עם זאת כבר מתחילת ספטמבר על מוצרים אחרים של החברה, וביניהם השעון החכם ה-Apple Watch, והאוזניות האלחוטיות, AirPods.

אבל על פי דיווחים, לאחר ארוחת ערב מוצלחת במיוחד שערכו יחד הנשיא האמריקני ומנכ"ל אפל, טים קוק, ביום ו' האחרון במועדון גולף שבבעלות טראמפ בבדמינסטר שבניו ג'רזי, אפשר שהנשיא ישנה את עמדתו ויחריג את כל מוצרי החברה מהמכסים המתוכננים, כך על פי דיווח של בלומברג.

טראמפ, שנפגש עם נציגי התקשורת לפני ששב לוושינגטון לאחר המפגש, אמר כי קוק סיפק בנדון טיעון "מאוד משכנע" לטובת אפל. קוק אמר לנשיא ככל הנראה שקשה יותר לאפל להתחרות בסמסונג, מכיוון שהאחרונה לא צריכה לשלם הרבה מהמכסים, שכן היא מרכיבה מוצרים במדינות כמו וייטנאם ודרום קוריאה (כמו גם בסין, מן הסתם).

"קשה לאפל לשלם מכסים אם היא מתחרה בחברה טובה מאוד שלא (משלמת כמותם – ג"פ)", אמר טראמפ. המכסים המתוכננים אמורים להשפיע על הרווחים של אפל ממוצריה, או לגרום לה להעלות את מחיריהם, ולהעביר את המעמסה הכספית אל הצרכנים, אלא שמהלך שכזה יקשה על אפל להתחרות מול היריבה הגדולה שלה, סמסונג. 

הנשיא הבטיח כי יהרהר בטיעון של קוק, כך על פי הדיווח של ABC News.

יצוין כי טראמפ הקדים את ארוחת הערב שלו עם קוק בציוץ בטוויטר ובו כתב: "אוכל ארוחת ערב עם טים קוק מאפל הלילה. הם יוציאו סכומי כסף עצומים בארה"ב. גדול!" אך לא הוסיף פרטים על השקעה עתידית נוספת של אפל במדינה בדבריו עם כתבים.

טים קוק אמר לטראמפ שמכסי היבוא מסין מעניקים יתרון לסמסונג Reviewed by on . נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, הורה בתחילת אוגוסט כי החל מראשית החודש הבא יחיל מכסים נוספים של 10% על יבוא מסין בסך 300 מיליארד דולר. המכסים החדשים, שהם חלק ממל נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, הורה בתחילת אוגוסט כי החל מראשית החודש הבא יחיל מכסים נוספים של 10% על יבוא מסין בסך 300 מיליארד דולר. המכסים החדשים, שהם חלק ממל Rating: 0

הגיבו