תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » היסטוריה: הדפדפן הראשון שמותאם למציאות מדומה
מציאות רבודה. צילום אילוסטרציה: BigStock

היסטוריה: הדפדפן הראשון שמותאם למציאות מדומה

מוזילה השיק דפדפן חדש ראשון מסוגו שמיועד ומותאם באופן בלעדי לשימוש עם מכשירי מציאות מדומה ● מפותח כדפדפן קוד פתוח הזמין בחינם

מאת 20 בספטמבר 2018, 10:30 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

ארגון מוזילה השיק בימים אלו דפדפן חדש שהוא הראשון מסוגו בשוק שמיועד ומותאם באופן בלעדי לשימוש עם מכשירי מציאות מדומה. הדפדפן החדש, Firefox Reality, מפותח כמו כל חבריו למשפחה כדפדפן קוד פתוח הזמין בחינם.

המשתמשים יוכלו לבקר באתרי דו ותלת-ממד, לבצע חיפושים קוליים, להתאים את גודל התצוגה של הדפדפן על התצוגה, להשתמש בבקר המשולב במערכת כדי לנווט וגם כדי להקליד כמו באמצעות עכבר. לפי החברה הם שמו את החיפוש הקולי כמטרה ראשית עקב העובדה שהכנסת טקסטים אינה הליך נוח במערכת מציאות מדומה.

המשתמשים יוכלו גם לבחור אחד מכמה מצבי עבודה מוגדרים, במיוחד בעת שהם ירצו לצפות בסרט. כן ניתן יהיה לעבור למצב גלישה אנונימית, בדיוק כמו בדפדפן האב.

דפדפן שמשרת את המדיום אליו הוא מיועד

Firefox Reality בנוי על המנוע ששימש את הארגון ליצירת Firefox Quantum כך שמדובר בדפדפן מהיר יחסית. בנוסף צוין שמדובר בגרסה ראשונה בלבד של הדפדפן, לכן משוב יהיה מבורך.

לדברי אנדרה וריגנאוד, מנהל תחום אסטרטגיות לפלטפורמות מציאות מדומה במוזילה, "היינו צריכים לחשוב מחדש על הכל כולל ניווט, הקלדת טקסטים, סביבות עבודה, חיפוש ועוד. התוצאה היא דפדפן שמשרת את המדיום אליו הוא מיועד".

Firefox Reality זמין להורדה עבור שלוש הפלטפורמות המובילות את שוק המציאות המדומה. הגרסאות של Oculus Go ושל Daydream של גוגל זמינות להורדה דרך מוזילה, בעוד שגרסת ה-Viveport זמינה בחנות האפליקציות של המערכת.

היסטוריה: הדפדפן הראשון שמותאם למציאות מדומה Reviewed by on . ארגון מוזילה השיק בימים אלו דפדפן חדש שהוא הראשון מסוגו בשוק שמיועד ומותאם באופן בלעדי לשימוש עם מכשירי מציאות מדומה. הדפדפן החדש, Firefox Reality, מפותח כמו כל ארגון מוזילה השיק בימים אלו דפדפן חדש שהוא הראשון מסוגו בשוק שמיועד ומותאם באופן בלעדי לשימוש עם מכשירי מציאות מדומה. הדפדפן החדש, Firefox Reality, מפותח כמו כל Rating: 0

הגיבו