תפוצת המזיקים שנועדו לגנוב זהויות עלתה במחצית הראשונה של 2009 פי 6

מספר המחשבים שנפגעו מווירוסים, תולעים וסוסים טרויאניים הגיע בתקופה זו ל-391,406 – כך עולה מנתונים של חברת אבטחת המידע פנדה ● מדי יום מגיעים למעבדות החברה יותר מ-35,000 דגימות של מזיקים חדשים ● הסיבות לעלייה החדה בתפוצת המזיקים שנועדו לגנוב פרטים אישיים רגישים הן המיתון והפופולריות של הרשתות החברתיות

במחצית הראשונה של 2009 נרשמה עלייה של 600% במספרם של משתמשי המחשב שנפגעו ממזיקים שנועדו לגנוב פרטים אישיים, בהשוואה לחודשים ינואר עד יוני 2008. מנתונים של חברת אבטחת המידע פנדה (Panda) עולה, כי מספר המחשבים הנפגעים מכך עמד בחציון הראשון של 2009 על 391,406.

על פי לואיס קורונוס, המנהל הטכני של מעבדות פנדה, המיתון הכלכלי העולמי מעודד את ההתפתחות של השוק השחור שבו נסחרים פרטים של כרטיסי אשראי, כרטיסי חיוב וחשבונות בנק, וכתוצאה מכך גוברת התפוצה של מזיקים שנועדו לגנוב פרטים אישיים רגישים. על פי קורונוס, גם העלייה בהיקף השימוש ברשתות חברתיות דוגמת פייסבוק (Facebook) וטוויטר (Twitter) תורמת לתופעה.

מדי יום מתקבלות במעבדות פנדה למעלה מ-35,000 דגימות של נוזקות חדשות – וירוסים, תולעים וסוסים טרויאניים. 71% מדגימות אלה מתגלות כסוסים טרויאניים שנועדו לגנוב פרטים של חשבונות בנק, כרטיסי אשראי, כרטיסי חיוב או שמות משתמש וסיסמאות גישה לאתרי אינטרנט. זאת בהשוואה ל-51% בשנת 2007.

אם בעבר הסתפקו גנבי הזהויות בפרטים של חשבונות בנק, הרי שכיום הם מגלים עניין גם בחשבונות של PayPal או אמזון (Amazon). בנוסף, בניגוד לשנים קודמות, שבהן הופצו המזיקים בעיקר באמצעות הדואר האלקטרוני, הרי שכיום הם מופצים גם ברשתות חברתיות, הודעות SMS עם קישורים עוינים או תוכנות אנטי וירוס מזויפות.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים