תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » שריל סנדברג: "פייסבוק לא חזתה את כל הסיכונים"
שריל סנדברג, סמנכ"לית התפעול של פייסבוק. צילום: ויקיפידה

שריל סנדברג: "פייסבוק לא חזתה את כל הסיכונים"

סמנכ"לית התפעול של ענקית הרשתות החברתיות, והאדם השני בחשיבותו בחברה, אמרה את הדברים בפני בוגרי המחזור האחרון של ה-MIT וניסתה לחבר את הטיפול בכשלים בהתנהלות החברה בנושא נתוני המשתמשים ופרטיותם אל עתידם והצלחתם של הסטודנטים בתחום

מאת 10 ביוני 2018, 13:45 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

סמנכ"לית התפעול של פייסבוק (Facebook), שריל סנדברג, שנחשבת גם כאדם השני בחשיבותו בחברה אחרי המנכ"ל והמייסד, מארק צוקרברג, התייצבה בפני בוגרי המכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) לשנת 2018, ועשתה בדבריה שימוש בשערוריות הנתונים האחרונה שבה מעורבת החברה שלה, כאזהרה לגבי הבעיות הפוטנציאליות העומדות בפני בוגרי האוניברסיטה.

ענקית המדיה החברתית נמצאת בתקופה קשה למדי, לאחר שהתברר כי עסקה בשיתוף נתוני משתמשים בדרכים שטלטלו בעלי חשבונות רבים, ועוד יותר מכך – שהטרידו את המחוקקים ברחבי העולם.

סנדברג בעצמה משכה ביקורת על בחירתה לשתוק בימים הראשונים לאחר התפוצצות השערורייה, שבטבורה עמדה חברת קיימברידג' אנליטיקה (Cambridge Analytica), ואז צצה כשבפיה בהתנצלות נרפית מדי בנדון.

אל הפרשיה הזו, ששמה את החברה העוצמתית תחת זרקור התקשורת והרגולטורים, התלוותה באחרונה חשיפה נוספת, שבה למד העולם כי פייסבוק השאירה מידע אישי של אנשים פתוח בעבור ניצול ושימוש מטעם מפתחי יישומים של צד שלישי, חברות ענק ויצרניות מכשירים מסוימות, כולל כמה יצרניות סיניות, שנחשבות כבעלות קשרים עם השלטונות. למען האמת כיום נדמה שהחשיפות אודות כשלי ניהול המידע הפרטי שלנו מטעם פייסבוק כנראה לא עומדות להיפסק בקרוב.

"לא עשינו מספיק"

כתוצאה משלל החשיפות חלק מהמפרסמים עזבו את השירות וחלק מהמשתמשים מחקו את החשבונות שלהם. למרות שמדובר בטיפות קטנות באוקיאנוס האדיר שהוא פייסבוק, אשר לה כ-2.2 מיליארד משתמשים והכנסות עצומות, בהתאמה.

בדבריה באירוע אמרה סנדברג שהיא אמנם גאה במה שעשתה פייסבוק ברחבי העולם, אך הודתה כי "לא חזינו את כל הסיכונים, ולא עשינו מספיק בכדי לעצור אותם".

"זה כואב כשאתה מחמיץ משהו, כאשר אתה עושה את הטעות של להאמין כל כך בטוב שאתה רואה שאתה לא רואה את הרע", אמרה סנדברג והוסיפה והתוודתה כי "זה קשה כשאתה יודע שאכזבת אנשים".

"ים שקט אף פעם לא מייצר מלחים טובים"

סנדברג ניצלה את החוויה שלה ושל פייסבוק בכדי לציין משפט שמנטור שלה אמר לה פעם: "ים שקט אף פעם לא מייצר מלחים טובים".

"הזמנים בחיים שלי שבהם למדתי הכי הרבה היו בהחלט הכי קשים. זה הזמן שבו תלמדו הכי הרבה על עצמכם. אתם כמעט יכולים להרגיש כיצד אתם גדלים; אתם יכולים להרגיש את כאבי הגדילה. כאשר אתה הבעלים של הטעויות שלך, אתה יכול לעבוד קשה יותר בכדי לתקן אותן ואפילו קשה יותר בכדי למנוע את אלו שיבואו בהמשך", הסבירה סנדברג לבוגרים הצעירים, מכינה אותם לעתיד לבוא.

ובהתייחסות לכשלים הפוטנציאלים הבאים שעימם עלולה פייסבוק להתמודד, אמרה סנדברג כי שינוי הטכנולוגיה דורש הכרה ב"מכלול משקל האחריות שלנו. זה לא מספיק או בכלל אפשרי להיות ניטרליים. כלים מעוצבים על ידי המוחות שמייצרים אותם כמו גם את הידיים שמשתמשות בהם". סנדברג הוסיפה ואמרה כי "זה לא מספיק שיש רעיון טוב – אנחנו צריכים לדעת מתי לעצור רעיון רע".

שריל סנדברג: "פייסבוק לא חזתה את כל הסיכונים" Reviewed by on . סמנכ"לית התפעול של פייסבוק (Facebook), שריל סנדברג, שנחשבת גם כאדם השני בחשיבותו בחברה אחרי המנכ"ל והמייסד, מארק צוקרברג, התייצבה בפני בוגרי המכון הטכנולוגי של סמנכ"לית התפעול של פייסבוק (Facebook), שריל סנדברג, שנחשבת גם כאדם השני בחשיבותו בחברה אחרי המנכ"ל והמייסד, מארק צוקרברג, התייצבה בפני בוגרי המכון הטכנולוגי של Rating: 0

הגיבו