תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » ביטקוין » מתלהבים מביטקוין? ריפל הוא הדבר הבא
ריפל. אילוסטרציה: BigStock

מתלהבים מביטקוין? ריפל הוא הדבר הבא

המטבע תופס כבר 17.7% מנתח כלל עוגת המטבעות המבוזרים בשוק ● הוא הפגין עלייה מסחררת השנה, שעומדת על כמעט פי 350 מערכו בתחילתה ● מייסדיו טוענים שהוא טוב מהביטקוין בשל הנוחות והזריזות שמתאפשרות בסחר בו

מאת 31 בדצמבר 2017, 12:30 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

אולי עוד לא שמתם לב אליו, אבל ריפל (Ripple) – מטבע מבוזר ופרוטוקול בקוד פתוח לביצוע תשלומים ברשת האינטרנט אשר פותח על ידי חברת Ripple Labs שקיצורו הוא XRP – הולך ותופס את משבצת האלטרנטיבה לביטקוין (Bitcoin) הנחשק, והמדי פרובלמטי.

הוא נוצר במטרה לשמש כמערכת תשלום מבוזרת, המבוססת על טופולוגיית רשת של P2P, וכשוק למטבע חוץ, והנתונים שלו כעת, עם סיכום שנת 2017, מרשימים במיוחד – הוא זכה בעלייה של כמעט 35,000% השנה, וחלף על פני הישגי האת'ריום (Ethereum) בסוף השבוע (ש'), מה שהופך אותו למטבע השני בגודלו בעולם המטבעות הווירטואליים.

לזכות הריפל נרשמה הצמיחה הגדולה ביותר בין אסימונים דיגיטליים מוכרים השנה – הוא התחיל אותה עם ערך של קצת פחות מסנט (0.006523 דולרים) בחודש ינואר, ועמד נכון לשבת על 2.24 דולרים. אחרי הקפיצה של יום שבת, שווי השוק של הריפל הגיע 105 מיליארד דולר, והותיר מאחוריו את ה-את'ריום עם 20 מיליארד דולר "בלבד".

עם זאת, כשמדובר בשווי שוק, הביטקוין מקדים בהרבה את הריפל. שווי השוק של הביטקוין, שמסתכם ב-247 מיליארדי דולרים, תורם ל-43% משווי השוק הכולל של המטבעות המבוזרים, בעוד שעם 105 מיליארד דולר, תופס הריפל נתח של 17.7% מהעוגה הכוללת.

עם הריפל – הקפה יישאר חם!

בעוד שהביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים רבים אחרים ידועים כמבוזרים, הריפל הוא למעשה מטבע מרוכז שבעליו מוכרים. אסימוני XRP פועלים תחת חברת האם ריפל, שהיא חברה פרטית הממוקמת בסן פרנסיסקו שבקליפורניה. לדברי מייסדיה, הריפל מבקש "לאפשר עסקאות פיננסיות גלובליות מאובטחות, מיידיות וחופשיות כמעט בכל גודל, ללא חיובים חוזרים".

על פי תומכיו, הריפל הוא לא רק מטבע קריפטוגרפי אלא משמש גם כפרוטוקול דיגיטלי, הפועל כגשר למטבעות אחרים, ושאינו מפלה בין עמיתים, בין אם הם משתמשים בכסף דיגיטלי, בכסף פיאט (Fiat money) או אפילו בדקות נייד (mobile minutes).

בראיון לפייננשל טיימס (Financial Times) אמר מנכ"ל חברת ריפל, בראד גרלינגהאוס, כי "שנת 2017 הייתה השנה של הנכס הדיגיטלי, ו-XRP התעלה בבהירות בביצועיו על כל נכס דיגיטלי אחר. הסיבה לכך היא כי השוק הבין כי XRP הוא מנגנון תשלומים יעיל ביותר, כי הוא פתרון בעיות בעולם האמיתי בעבור לקוחות בעולם האמיתי עם כסף אמיתי".

גרלינגהאוס הוסיף ש"אנשים מבינים יותר ויותר כי הביטקוין לא הולך להיות תרופת פלא בעבור כל הבעיות הללו תשלומים שאנשים דמיינו שזה יפתור. תשלומים עם XRP מתקבלים בתוך כמה שניות, אבל אם אתה קונה כוס קפה עם ביטקוין הקפה יהיה קר עד שהתשלום יסתדר".

מתלהבים מביטקוין? ריפל הוא הדבר הבא Reviewed by on . אולי עוד לא שמתם לב אליו, אבל ריפל (Ripple) - מטבע מבוזר ופרוטוקול בקוד פתוח לביצוע תשלומים ברשת האינטרנט אשר פותח על ידי חברת Ripple Labs שקיצורו הוא XRP - הול אולי עוד לא שמתם לב אליו, אבל ריפל (Ripple) - מטבע מבוזר ופרוטוקול בקוד פתוח לביצוע תשלומים ברשת האינטרנט אשר פותח על ידי חברת Ripple Labs שקיצורו הוא XRP - הול Rating: 0

הגיבו