מוזילה מציעה מסלול נוסף שבו מושקות גרסאות חדשות בקצב מתון יותר

המשתמשים במסלול החדש יקבלו הצעה להתקנת גרסה חדשה של פיירפוקס מדי שנה – במקום מדי שישה שבועות במסלול הקיים כיום ● מוזילה מייעדת את המסלול החדש יותר לארגונים, שבהם לא נרשמה התלהבות מהקצב המהיר של התקנת הגרסאות

מוזילה (Mozilla) הכריזה על מסלול חדש בשם Extended Support Release (או בקיצור ESR) שבו יושקו גרסאות חדשות של הדפדפן פיירפוקס (Firefox) בקצב איטי יותר. המסלול החדש יוצע לצד המסלול הקיים, שבו מושקות כיום גרסאות חדשות של הדפדפן מדי שישה שבועות.

החברה מתאימה את המסלול החדש יותר לארגונים, שבהם לא התלהבו מהצורך להתקין גרסה חדשה מדי שישה שבועות – תהליך שכרוך גם במבחני יציבות לגרסה החדשה ובדיקות נוספות כדי להבטיח תאימות מלאה של התוספים לה.

מבחינתה של מוזילה מדובר למעשה בחזרה למתכונת מלפני מספר שנים, התקופה שקדמה להופעת הדפדפן כרום (Chrome) של גוגל (Google), שגרסאות חדשות שלו הושקו בקצב מואץ. עובדה זו אילצה את מוזילה להאיץ אף היא את קצב ההשקה של הגרסאות החדשות, כדי לעמוד בתחרות.

בתחילה חשבו במוזילה להציע במסלול החדש גרסה חדשה מדי 30 שבועות – פרק זמן שבו יופיעו במסלול הקיים לא פחות מחמש גרסאות חדשות של פיירפוקס. הגרסאות שיופיעו במסלול החדש אמורות היו להיתמך במשך 42 שבועות – פרק זמן שבו יופיעו במסלול הקיים שבע גרסאות חדשות של הדפדפן. אולם, בסופו של דבר הוחלט להציע במסלול החדש גרסה חדשה מדי שנה.

"במסלול ESR יופיעו גרסאות חדשות מדי שנה, על מנת לספק לארגונים גרסה יציבה שניתן להתקין בה עדכוני אבטחה מבלי שיהיה צורך לערוך שינויים בפלטפורמה של התוספים", כתב ג'יי סליבן, סגן נשיא למוצרים במוזילה, בהודעה שפרסם בבלוג. לדבריו, "קיימנו דיונים עם ארגונים רבים כדי להגיע לאיזון הטוב ביותר בין הצורך בעדכוני אבטחה לבין השאיפה להקל על הנטל הכרוך בעדכונים".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים