תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אבטחת מידע וסייבר » ארה"ב: מהנדס יוניקס הורשע בהשתלת נוזקה במחשבי פאני מאי לאחר שפוטר

ארה"ב: מהנדס יוניקס הורשע בהשתלת נוזקה במחשבי פאני מאי לאחר שפוטר

עובד קבלן שהועסק במערך ה-IT של החברה, שפוטר לפני כשנתיים, התקין במחשבי החברה כמה ימים לאחר פיטוריו נוזקה בתצורת פצצה לוגית ● מומחי אבטחה מתחו ביקורת על אנשי ה-IT של פאני מאי, שגילו את הנוזקה פרק זמן ארוך לאחר שהושתלה ● העובד צפוי למאסר של עד עשר שנים

מאת 10 באוקטובר 2010, 12:55 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

ראג'נדרסין באבובהאי מקוואנה, מהנדס יוניקס (Unix) ממונטגומרי שבמרילנד, ארצות הברית, הורשע לפני ימים אחדים בבית משפט פדרלי במדינה בהשתלת נוזקה במחשבי פאני מאי (Fannie Mae), לאחר שפוטר.

מקוואנה היה עובד קבלן עבור מערך ה-IT של החברה, שהינה ענקית בשוק המשכנתאות המשני בארצות הברית, בין 2006 לאוקטובר 2008. חמישה ימים לאחר שפוטר, גילו אנשי ה-IT בחברה נוזקה בתצורת "פצצה לוגית", שהוטמעה בתוך אחת התוכנות שרצות באורח קבוע במערך המיחשוב.

ניתוח של הנוזקה ובדיקה במחשבו האישי של מקוואנה העלו, כי הוא זה שהטמין אותה, וכי הוא עשה זאת באותו היום שבו הוא פוטר. הנוזקה הייתה אמורה לגרום את הנזק בחלוף שלושה חודשים ממועד פיטוריו, במטרה שהדבר לא יתגלה ויקושר אליו. היא תוכנתה כך שתתפשט בכלל מערך המחשבים של פאני מאי ותשמיד הררי נתונים פיננסיים ואחרים, בהם פרטי לווים של משכנתאות והרשאות להלוואות.

מומחי אבטחה ממרילנד מתחו ביקורת על מערך ה-IT ואבטחת המידע של ענקית המשכנתאות, בשל הנזק שהיה עלול להיגרם, כמו גם בשל העבודה שהיא גילתה את הנוזקה פרק זמן ארוך יחסית לאחר השתלתה.

גזר דינו של מקוואנה צפוי להינתן בדצמבר הקרוב, והוא צפוי להישלח לתקופה של עד עשר שנות מאסר.

ארה"ב: מהנדס יוניקס הורשע בהשתלת נוזקה במחשבי פאני מאי לאחר שפוטר Reviewed by on . ראג'נדרסין באבובהאי מקוואנה, מהנדס יוניקס (Unix) ממונטגומרי שבמרילנד, ארצות הברית, הורשע לפני ימים אחדים בבית משפט פדרלי במדינה בהשתלת נוזקה במחשבי פאני מאי (Fa ראג'נדרסין באבובהאי מקוואנה, מהנדס יוניקס (Unix) ממונטגומרי שבמרילנד, ארצות הברית, הורשע לפני ימים אחדים בבית משפט פדרלי במדינה בהשתלת נוזקה במחשבי פאני מאי (Fa Rating:

הגיבו