המהפך של מג: מנכ"לית HPE הרפובליקנית מחליפה צד

הפוליטיקאית הרפובליקנית לשעבר מג וויטמן הודיעה על תמיכתה בהילרי קלינטון וכינתה את דונלד טראמפ "דמגוג לא ישר, שעלול להוביל את המדינה למסע מסוכן מאוד"

מג ויטמן, מנכ''לית HPE. צילום: ויקיפדיה

מג ויטמן, מנכ"לית HPE – מיליארדרית ובעברה פוליטיקאית רפובליקנית, הודיעה כי היא בעד הילרי קלינטון לנשיאות ארצות הברית, וכי תתמוך תמיכה "מהותית" בקמפיין הדמוקרטי. זאת, במטרה למנוע את בחירתו של דונלד טראמפ לנשיאות, שכן טראמפ הוא איום לדמוקרטיה האמריקנית.

"אצביע להילרי ואדבר עם חברי הרפובליקנים כדי שיעזרו לה, וכמו כן אתרום כספיים לקמפיין שלה ואגייס כספים עבורה", אמרה ויטמן בראיון לניו יורק טיימס (New York Times). ויטמן הודתה כי היא חלוקה על קלינטון בנושאי מדיניות רבים, אך "הגיע הזמן שהרפובליקנים ישימו את (טובת) המדינה בראש, לפני המפלגה".

תוך שימוש בשפה בוטה, טענה ויטמן כי בחירתו של טראמפ, שאותו כינתה "דמגוג לא ישר," עלולה להוביל את המדינה "למסע מסוכן מאוד." היא ציינה כי רק לעתים רחוקות, דמוקרטיות האריכו ימים – יותר ממאות שנים –  והזהירה כי "אלה שאומרים ש'פה זה לא יכול לקרות' – הם נאיביים".

ערער את האופי של האומה. דונלד טראמפ. צילום: BigStock

ערער את האופי של האומה. דונלד טראמפ. צילום: BigStock

ויטמן גם אמרה כי היא "בהחלט" עומדת מאחורי הערותיה השנה, במהלך פגישות פרטיות עם תורמים רפובליקנים, בהן היא השוותה את טראמפ להיטלר ולמוסוליני, והסבירה כי במקרים רבים דיקטטורים משיגים את השלטון באמצעים דמוקרטיים. "פעם אחר פעם, ההיסטוריה הראתה שכאשר דמגוגים השיגו כוח או התקרבו למצב של קבלת כוח, זה בדרך כלל לא נגמר טוב", אמרה ויטמן. "טראמפ כבר ערער את האופי של האומה".

ביוני 2010 זכתה ויטמן בבחירות המקדימות של המפלגה הרפובליקנית. כאישה הרביעית בעושרה בקליפורניה, עם נכסים שנאמדו ב-2010 בכ-1.3 מיליארד דולר, היא הוציאה על המירוץ מכספה הפרטי יותר מכל מועמד אחר במערכת בחירות אחת בהיסטוריה של ארצות הברית. בסך הכל השקיעה ויטמן במירוץ זה 144 מיליון דולר מכספה הפרטי.

בבחירות שהתקיימו ב-2010 הובסה על ידי ג'רי בראון. ויטמן, מנכ"לית eBay לשעבר, ציינו משקיפים פוליטיים, "היא עריקה יקרה לקלינטון". הם הוסיפו כי צעדה של ויטמן הוא חריג אל מול תורמים רפובליקנים שכל שעשו היה להודיע שהם לא יתרמו לטראמפ. המשקיפים הוסיפו כי העריקה של ויטמן מחוללת רעידת אדמה בשדה הפוליטי, כיוון שויטמן היא מעמודי התווך של הממסד הרפובליקני, וחברה של כבוד בחוג המיליארדרים של המפלגה.

נשיאה הרבה יותר טובה מאשר דונלד טראמפ. הילרי קלינטון. צילום: BigStock

נשיאה הרבה יותר טובה מאשר דונלד טראמפ. הילרי קלינטון. צילום: BigStock

ויטמן אמרה שהיא תישאר רפובליקנית. היא מביאה עימה רשת עניפה של תורמים, שחלקם כבר הצהירו כי יתרמו למסע של קלינטון. עוזר של ויטמן אמר כי היא, אישית תתרום לקמפיין סכום בן שש ספרות לפחות.

ויטמן חשפה כי קלינטון צלצלה אליה לפני כחודש, והיא לא התחייבה לתמוך בה, וכן כי קלינטון לא פירטה אודות האופן בו בכוונתה לשלוט. ויטמן אמרה כי הייתה ביניהן "שיחה מצוינת" שכללה גם דיון בסוגיות כלכליות.

"אני לא מסכימה איתה בנושאים רבים מאוד", סיכמה ויטמן, "אבל היא תהיה נשיאה הרבה יותר טובה מאשר דונלד טראמפ".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים