ההאקתון של נטקראפט והמרכז הבינתחומי – להרחבת המידע הציבורי

נציגי הזוכים במקומות הראשון והשני בהאקתון. צילום: מיה מאירי טל

נטקראפט, סוכנות חוויית המשתמש של קבוצת אלעד, קיימה באחרונה האקתון שמטרתו אפיון ממשק שינגיש מידע לציבור הרחב באופן הפשוט והנוח ביותר. האירוע התקיים ביוזמת המעבדה לחדשנות המדיה (miLAB) של המרכז בינתחומי הרצליה ובשיתוף פעולה עם נטקראפט, הסדנה לידע ציבורי והתנועה לחופש המידע.

המשתתפים חולקו מראש למספר צוותים, שעבדו יחדיו על אפיון ממשק שעושה שימוש במידע מתוך המאגרים שהוצגו עבורם. להאקתון קדם מחקר שביצעו הצוותים.

באירוע ההאקתון עבדו המשתתפים שעות רבות ואינטנסיביות, בזמן שהמנטורים והשופטים עברו בין השולחנות, עזרו ובחנו את הפרויקטים. לאחר השקעה רבה והרבה פיצות, שתייה קלה ומתוקים נבחר הפתרון של רויטל ורשבסקי, דניאל סלבין ודן פולק, סטודנטים לתואר ראשון במרכז הבינתחומי, כפתרון הזוכה. השלושה פיתחו את האפליקציה MyKnneset, המבוססת על מאגר המידע של אתרי כנסת פתוחה וכיכר המדינה, ופועלת בדומה לאפליקציית ההיכרויות טינדר (Tinder). האפליקציה חושפת את קהל הבוחרים למפלגות ולח"כים שהכי מומלץ להם לבחור, בהתאם לאג'נדות שלהם. המשתמשים יכולים להחליק לצד ימין כדי לעשות Like או שמאל ל-Unlike, ולקבל פידבק בהתאמה.

עופר הולצמן, סמנכ"ל UX בנטקראפט, אמר כי "לאחר ההצלחה של ההאקתון הקודם שביצענו השנה, החלטנו להמשיך ולקיים אירועים מהסוג הזה, כשכל אירוע ישים דגש על תחום אחר בחיי הקהילה בישראל. בעולם דיגיטלי של כמויות נתונים עצומות, הופך המידע ללא מאורגן, מבולגן ולא נגיש. לכן, יש צורך ממשי לסדר אותו בצורה שתציג לציבור הרחב את כל מה שהוא צריך לדעת. אנחנו שמחים לעזור, לתרום ולפתח, וגאים בתוצרים הנהדרים שהפיקו המשתתפים".

דיילי ציפי צפתה, נצפתה וחזרה עם תמונות.

נציגי הזוכים במקומות הראשון והשני בהאקתון. צילום: מיה מאירי טל

נציגי הזוכים במקומות הראשון והשני בהאקתון. צילום: מיה מאירי טל

משתתפים בהאקתון. צילום: איילה ברגר

משתתפים בהאקתון. צילום: איילה ברגר

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים