תוכן פרסומי
ראשי » TheNewCom » HTC ממשיכה לאבד גובה: תפטר 1,500 עובדים
לפני פרידה? HTC

HTC ממשיכה לאבד גובה: תפטר 1,500 עובדים

גם לאחר שהכניסה יותר ממיליארד דולר ממכירת חטיבת ייצור ה-Pixel לגוגל, ההכנסות של החברה צונחות והפיטורים בדרך ● האם הקריסה שלה קרובה?

מאת 3 ביולי 2018, 12:29 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

למרות מכירת החטיבה האחראית לייצור מכשירי ה-Pixel לגוגל (Google) תמורת 1.1 מיליארד דולר, ועל אף ההצלחה היחסית של משקפי המציאות הווירטואלית Vive, מתברר ש-HTC לא מצליחה להתאושש ממצבה הגרוע – ואפילו ההיפך. ההכנסות של החברה הסתכמו בחצי השנה הראשונה בכ-437 מיליון דולר – ירידה של כ-44% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. עם זאת, הכסף שנכנס מגוגל תרם לכך שאחרי 11 חודשים רצופים של הפסדים, HTC רשמה רווחים.

הירידה הענקית הזו בהכנסות והמשך הידרדרות המכירות שלה בשוק הטלפונים החכמים הובילו את החברה לכך שהיא החליטה לקצץ בתקופה הקרובה כ-1,500 עובדים נוספים, שהם כ-22% מכוח העבודה הגלובלי שלה. זאת אחרי ש-"העבירה" במסגרת העסקה עם גוגל כ-2,000 עובדים. המהלך בוצע על אף שמכשיר הדגל החדש שלה, +U12, נחשב לאחד המכשירים הטובים בשוק מבחינה טכנולוגית.

החברה ציינה שמדובר ב-"התאמה אסטרטגית" של כוח העבודה שלה, והיא גם התחייבה לנסות למצוא לעובדים המפוטרים מקומות עבודה חדשים עד לסיום התהליך בספטמבר הקרוב. אולם, לפי אנליסטים בשוק, מדובר בניסיון כמעט אחרון להציל את החברה, וההערכות הן שגם הוא לא יצליח, בגלל הלחץ ההולך וגובר בתחרות ההולכת וגדלה בשוק הסמארטפונים, שמתחיל להתיישר.

HTC ממשיכה לאבד גובה: תפטר 1,500 עובדים Reviewed by on . למרות מכירת החטיבה האחראית לייצור מכשירי ה-Pixel לגוגל (Google) תמורת 1.1 מיליארד דולר, ועל אף ההצלחה היחסית של משקפי המציאות הווירטואלית Vive, מתברר ש-HTC לא מ למרות מכירת החטיבה האחראית לייצור מכשירי ה-Pixel לגוגל (Google) תמורת 1.1 מיליארד דולר, ועל אף ההצלחה היחסית של משקפי המציאות הווירטואלית Vive, מתברר ש-HTC לא מ Rating: 0

הגיבו