תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » IDC: שוק המחשבים אינו מתאושש ולא מצליח לחזור לקו עלייה
נשארים מאחור? צילום: weerapat/BigStock

IDC: שוק המחשבים אינו מתאושש ולא מצליח לחזור לקו עלייה

לפי חברת המחקר, הבעיה העיקרית ברבעון השני הייתה עלייה בעלות החומרים, וזאת בעיקר בגלל חוסרים יחסית גדולים ברבעון הראשון של השנה, בעיקר של כונני SSD

מאת 17 ביולי 2017, 10:37 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר גוגל+ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

שוק המחשבים אינו מתאושש ואינו מצליח לחזור לקו עלייה, גם לא ברבעון השני של 2017. כך עולה מדו"ח שפרסמה חברת מחקרי השוק, IDC.

כפי שצפתה החברה מראש, גם הרבעון הזה הסתכם בירידה, אבל בדיעבד התברר שהיא הייתה קטנה במקצת מהצפוי וזאת עקב התאוששות בשוק הרכיבים שהגיע. הירידה הסתכמה ב-3.3% במונחים של שנה לשנה, וזאת לעומת הציפיות המוקדמות שעמדו על 3.9%. המספרים מתייחסים למה שהחברה מכנה מחשבים 'מסורתיים' – מחשבים שולחניים, ניידים ותחנות עבודה.

הבעיה העיקרית ברבעון השני, לפי IDC, הייתה עלייה בעלות החומרים, וזאת בעיקר בגלל חוסרים יחסית גדולים ברבעון הראשון של השנה, בעיקר של כונני SSD, מה שמנע מהחברות לבנות מלאי במחירים סבירים, ומה שהוביל לבסוף לעלייה במחירים הסופיים של המחשבים ולהשפעה נוספת על ירידת המשלוחים.

HP תופסת ברבעון הזה את המקום הראשון מבחינת משלוחים ונתח שוק. היא שיגרה מהמחסנים שלה כ-13.8 מיליון מחשבים שמבטאים 22.8% מהשוק ועלייה של 6.2% לעומת הרבעון השני של 2016. היא דחקה משם את לנובו (Lenovo) שאיבדה 5.7% בהשוואה של שנה לשנה ועם ירידה מ-21.1% ל-20.5% ול-כ-12.4 מליון יחידות.

דל (Dell) שומרת על מקומה השלישי עם כ-10.3% מיליון מחשבים בסך הכל, 17.1% נתח שוק ושיפור של 3.7% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה.

במקום הרביעי אפל (Apple) ששמרה על איזון פחות או יותר עם עליה קלה בנתח השוק ל-7.2% עם כ-4.3 מיליון מחשבים, והיא דחקה למקום החמישי את אסוס (Asus) שאיבדה 8.6% במשלוחים משנה לשנה וירדה אל כ-4.1 מיליון יחידות.

כאמור בסך הכל הצטמצמו המשלוחים ב-3.3% והסתכמו בכ-60.5 מיליון יחידות ברבעון שהסתיים ביוני 2017.

IDC: שוק המחשבים אינו מתאושש ולא מצליח לחזור לקו עלייה Reviewed by on . שוק המחשבים אינו מתאושש ואינו מצליח לחזור לקו עלייה, גם לא ברבעון השני של 2017. כך עולה מדו"ח שפרסמה חברת מחקרי השוק, IDC. כפי שצפתה החברה מראש, גם הרבעון הזה ה שוק המחשבים אינו מתאושש ואינו מצליח לחזור לקו עלייה, גם לא ברבעון השני של 2017. כך עולה מדו"ח שפרסמה חברת מחקרי השוק, IDC. כפי שצפתה החברה מראש, גם הרבעון הזה ה Rating: 0

הגיבו


!!!!