תוכן פרסומי
ראשי » TheNewCom » מה קרה לציוצים ששותפו בפייסבוק?
שיתפתם טוויטים בפייס? ייתכן שהם נמחקו. צילום אילוסטרציה: BigStock

מה קרה לציוצים ששותפו בפייסבוק?

לא ברור מי אחראי לתופעה, אבל ציוצים ששותפו בהצלבה מטוויטר לפייסבוק פשוט נעלמו ● מקורות טוענים כי האשם הוא בטוויטר, שהסירה את היישום שלה משיתוף מול הרשת החברתית הדומיננטית, שמצידה טוענת שהיא בוחנת מה אירע

מאת 29 באוגוסט 2018, 18:34 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

לאן נעלמו ציוצים ששותפו בפייסבוק? הרשת החברתית של מארק צוקרברג בוחנת את התעלומה הלא ברורה הזו, שלפי דיווחים ייתכן בכלל שמקורה במהלך שעשתה טוויטר עצמה.

פייסבוק מנסה מזה זמן לתקן את עצמה, במיוחד את פלטפורמת ה-API שלה, והיא עוסקת בכך ביתר שאת מאז ששערוריית קיימברידג' אנליטיקה התפוצצה ופגעה במוניטין שלה כרשת החברתית הדומיננטית בעולם.

אלא שבתהליך התיקון הזה קורים דברים שגם גורמים לבעיות שונות, שחלק מהן פוגעות אף באלה שהיו רגילים להשתמש בפייסבוק כדי להירשם ולפעול באפליקציות אחרות. אחת מתופעות הלוואי החריפות ביותר שהניקוי הזה גרם היא פגיעה במה שמכונה Cross-posts – ציוצים צולבים מהרשת החברתית המתחרה, טוויטר, ששותפו בפייסבוק, ושלכאורה נמחקו מהחשבון של המשתשים אחרי השינוי.

במה בעצם מדובר?

ה-API הוא מה שקרוי בעברית ממשק תכנות יישומים. מדובר בערכה של ספריות קוד, פקודות, פונקציות ופרוצדורות מן המוכן, שבהן יכולים המתכנתים לעשות שימוש פשוט, מבלי להידרש לכתוב אותן בעצמם על מנת שיוכלו להשתמש במידע של היישום לטובת האפליקציה שפיתחו.

במקרה המסוים ולנוכח השינויים שמחילה פייסבוק באחרונה, היא ביטלה את הרשאת ה-API לטוויטר בחודש הנוכחי, כך שהמשתמשים לא יכלו עוד לשתף תכנים בין שתי האפליקציות בכלל, או עד שפייסבוק תאפשר זאת במפורש לאפליקציות צד שלישי. אבל מה שהפתיע משתמשים הוא שכל הפרסומים הצולבים הוותיקים שלהם לפתע פתאום נעלמו. ומכיוון שהתכנים עצמם הוסרו, כל השרשור ואינטראקציה שבתוכו התפיידו גם הם.

קצת תלונות

מעטים יחסית התלוננו על התופעה, אבל זאת מכיוון שמרבית המשתמשים כנראה לא היו מודעים לכך שהפוסטים שלהם נעלמו. בסך הכל, מדובר בתכנים ותיקים. אבל למעשה, מי שנהגו לשתף תכנים צולבים בין הרשתות החברתיות נותרו כעת עם דפים מרוקנים, אחרי שכל ההודעות הללו נעלמו. זה עלול, כמובן, להשפיע על מעורבות המשתמש בפלטפורמות – דבר שלא טוויטר ולא פייסבוק מעוניינות בו, כנראה.

פייסבוק הגיבה ואמרה שהיא מודעת לבעיה ו-"בוחנת אותה". ואמנם, עדיין לא ברור אם מדובר רק בבאג, או בהחלטה מכוונת שקיבל מי מקברניטיה. בתיאוריה, המהלך היה אמור רק למנוע ממשתמשים לצייץ פוסטים צולבים ולא למחוק את כל ההודעות הקודמות. אם כך, פייסבוק אמורה להיות מסוגלת לתקן ולאחזר את כל הציוצים שנמחקו.

אולי בכלל טוויטר אשמה?

אתר Axios הציע הסבר להיעלמות הציוצים הצולבים שלפיו האשמה היא טוויטר, שמחקה את היישום שלה מפייסבוק לאחר שהאחרונה הפסיקה לאפשר שיתוף הודעות צולב. רשת הציוצים עשתה זאת, לטענת האתר, משום שללא התכונה הזו, שיתוף היישום שלה עם פייסבוק הוא למעשה חסר תועלת. על פי Axios, זה מה שגרם באופן בלתי צפוי לפרסומים הישנים להיעלם.

TechCrunch, שהיה הראשון לדווח על התופעה, מצטט מקור יודע דבר, שלפיו מחיקת האפליקציה מצד טוויטר הפתיעה את פייסבוק, כמו גם העובדה שטוויטר לא מיהרה לבשר שתשחזר את התוכן שנמחק עקב התנהלותה זו.

מה קרה לציוצים ששותפו בפייסבוק? Reviewed by on . לאן נעלמו ציוצים ששותפו בפייסבוק? הרשת החברתית של מארק צוקרברג בוחנת את התעלומה הלא ברורה הזו, שלפי דיווחים ייתכן בכלל שמקורה במהלך שעשתה טוויטר עצמה. פייסבוק מ לאן נעלמו ציוצים ששותפו בפייסבוק? הרשת החברתית של מארק צוקרברג בוחנת את התעלומה הלא ברורה הזו, שלפי דיווחים ייתכן בכלל שמקורה במהלך שעשתה טוויטר עצמה. פייסבוק מ Rating: 0

הגיבו