תוכן פרסומי
ראשי » PC Plus » הטיפ השבועי: שדות מותאמים אישית בתוכנת וורד

הטיפ השבועי: שדות מותאמים אישית בתוכנת וורד

מאת 10 באוקטובר 2010, 13:52 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

המטרה של השדות היא הוספה של פרטי מידע שונים המתעדכנים כל העת, בעת פתיחה של המסמך, בעת שמירה של המסמך וכדומה – אין צורך בביצוע פעולות מאקרו מסובכות לביצוע פעולות אלו והן משולבות בתוכנת וורד (WORD). בעזרת השדות נוכל להוסיף את שם העורך באופן קבוע , תאריך יצירה/עריכה , מיקום הקובץ סימוני אינדקס ועוד נתונים רבים.

כדי להוסיף שדה בגרסאות 2007/2010 כל שעלינו לעשות הוא ללחוץ על הוספה>חלקים מהירים> שדה.

כדי להוסיף שדה בגרסה 2003 כל שעלינו לעשות הוא ללחוץ על הוספה>שדה:

כעת יוצג לפנינו חלון הבחירה של השדה אותו אנו מעוניינים להוסיף:

חשוב לציין כי שמות השדות מופיעים באנגלית גם כאשר ממשק התוכנה הוא בעברית מלאה. כעת כל שעלינו לעשות הוא לבחור בשדה אותו אנו מעוניינים להוסיף וללחוץ על אישור.

חשוב לציין כי קיימים שדות רבים אשר להם הגדרות נוספות – למשל בדוגמא הבאה נוסיף את שם הקובץ ומיקומו:

שימו לב כי בחרנו את השדה, לאחר מכן בחרנו את עיצובו ובשלב האחרון בחרנו באפשרות "הוסף נתיב לשם קובץ" כף שבפועל יתווסף נתיב השמירה של הקובץ ברגע שנשמור את המסמך.

והרי התוצאה:

במידה והשדה אינו מתעדכן באופן אוטומטי כל שעלינו לעשות הוא לפתוח את המסמך וללחוץ על השדה "מקש ימני" ובתפריט שיוצג לפנינו עלינו לבחור באפשרות "עדכן כעת " והשדה יתעדכן לנתוניו הנוכחיים והמעודכנים.

דרך תפריט זה נוכל גם לערוך, לעצב,להעתיק את השדה שיצרנו:


נכתב על ידי רותם כהן, צוות התמיכה של כלנית במיקרוסופט.

טיפים נוספים ניתן למצוא באתר קבוצת כלנית.
אתם מוזמנים לבקר בדף הפייסבוק של קבוצת כלנית.

הטיפ השבועי: שדות מותאמים אישית בתוכנת וורד Reviewed by on . המטרה של השדות היא הוספה של פרטי מידע שונים המתעדכנים כל העת, בעת פתיחה של המסמך, בעת שמירה של המסמך וכדומה – אין צורך בביצוע פעולות מאקרו מסובכות לביצוע פעולות המטרה של השדות היא הוספה של פרטי מידע שונים המתעדכנים כל העת, בעת פתיחה של המסמך, בעת שמירה של המסמך וכדומה – אין צורך בביצוע פעולות מאקרו מסובכות לביצוע פעולות Rating:

הגיבו