ראש הכנסיה הקתולית בבריטניה מזהיר: שימוש באי-מיילים ובהודעות SMS פוגם בערכי הקהילה

הארכיבישוף וינסנט ניקולס, שהתראיין לעיתון סאנדיי טיימס, הוסיף כי גלישה באתרי רשתות חברתיות מובילה בני נוער ליצור "מערכות יחסים ארעיות", להגדרתו, שעלולות להוביל להתאבדות כשהן מתפרקות ● "מדאיגה מאוד העובדה שאי-מיילים, הודעות SMS ורשתות חברתיות הפכו להיות הכלים המועדפים היום ליצירת קשרים בין-אישיים", קבע

ראש הקהילה הקתולית בבריטניה, וינסנט ניקולס, סבור ששימוש מוגזם באי-מיילים ובהודעות SMS גורם לקשרי חברות שטחיים ופוגם בחיי הקהילה – כך אמר בראיון לסאנדיי טיימס. ניקולס, שנושא את התואר הארכיבישוף של ווסטמינסטר, לא הסתפק בכך, והוסיף כי גלישה באתרי רשתות חברתיות מובילה בני נוער ליצור "מערכות יחסים ארעיות", להגדרתו, שעלולות להוביל להתאבדות כשהן מתפרקות.

"חברות היא לא מוצר צריכה. חברות ארוכה, אמיתית ומתמשכת, היא משהו שמצריך עבודה קשה", הסביר הארכיבישוף ניקולס לעיתון הבריטי. "מדאיגה מאוד העובדה שאי-מיילים, הודעות SMS ורשתות חברתיות הפכו להיות הכלים המועדפים היום ליצירת קשרים בין-אישיים. אנחנו, כחברה, מאבדים בכך את היכולת לבניית קשרים אישיים אמיתיים, וכפועל יוצא – את היכולת לבנות קהילה".

איש הדת בן ה-63 הוסיף בראיון, כי שימוש נרחב במידע אלקטרוני גורם לדה-הומניזציה ולאיבוד היכולות החברתיות הבסיסיות שלנו, דוגמת קריאת מצב הרוח של אדם לפי שפת הגוף שלו. כמו כן, אמר, כי הרשתות החברתיות מעודדות בני נוער לשאוף למספר גדול ככל האפשר של "חברים", במקום לשאוף למעט חברויות איכותיות.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים