מוזילה וטלפוניקה יפתחו ארכיטקטורה חדשה לטלפונים ניידים

הארכיטקטורה, שתהווה למעשה סוג נוסף של מערכת הפעלה לטלפונים חכמים, תתבסס על תקן HTML5 ותפעל על גבי סביבת עבודה שנשענת על פיירפוקס ● לפי שני הגופים, ניתן להשתמש ב-HTML5 כדי לפתח את כל היישומים הדרושים לעבודה עם טלפונים חכמים, החל מקיום שיחות, דרך שיתוף וסנכרון נתונים ועד הפעלת יישומים מסחריים

הקץ לבדידות. מוזילה

מוזילה (Mozilla) הכריזה על שיתוף פעולה עם חברת הטלפוניה הספרדית טלפוניקה (Telefonica), במסגרתו יפתחו השתיים ארכיטקטורה חדשה עבור טלפונים ניידים. הארכיטקטורה תתבסס על תקן HTML5, ותפעל על גבי סביבת עבודה שנשענת על דפדפן הפיירפוקס (Firefox). למעשה, מדובר בסוג נוסף של מערכת הפעלה לטלפונים חכמים, שתצטרף לשוק תחרותי ביותר בו שולטות היום אפל (Apple) עם ה-iOS שלה, וגוגל (Google) עם מערכת ההפעלה אנדרואיד (Android).

שילוב המאמצים בין שתי החברות נוצר לאחר שלפני כשנה החלו שתיהן, בנפרד, לפתח פלטפורמה דומה. הפרויקט של מוזילה זכה אז לשם Boot-to-Gecko, שנועד לתאר את הרצון של הארגון לפתח סביבה שבה אתחול המערכת יזניק את המשתמש ישירות לסביבת פיירפוקס, בדומה למה שמבצעת גוגל עם מחשבי ה-ChromeOS שלה.

רוב היישומים שנכתבו עד היום ב-HTML5 היו בעיקר כאלו שפועלים רק בסביבה עצמאית, ללא צורך בשיתוף פעולה עם יישומים אחרים. עם זאת, לפי שני הגופים, ניתן להשתמש ב-HTML5 כדי לפתח את כל היישומים הדרושים לעבודה עם טלפונים חכמים, החל מקיום שיחות, דרך שיתוף וסנכרון נתונים ועד הפעלת יישומים מסחריים.

מוזילה וטלפוניקה כבר יצרו קשר עם יצרנית השבבים קוואלקום (Qualcomm) כדי להשתמש במעבדים שלה לצורך הבחינות שיבוצעו לאורך תהליך הפיתוח. בנוסף, זכו השתיים להודעת תמיכה מצד אדובי (Adobe), שעוברת בעצמה תהליך של שינוי, במסגרתו היא מציבה את HTML5 בחזית הפיתוח ליישומי אינטרנט ומובייל.

למרות שטרם פורסם לוח זמנים לפרויקט, מוזילה וטלפוניקה מפגינות ביטחון רב בפרויקט. קרלוס דומינגו, מנהל פיתוח המוצרים והחדשנות בטלפוניקה, אף צוטט באומרו, כי זו תהיה פלטפורמת טלפונים חכמים עשירה בתכונות, שעל בסיבה ניתן יהיה לבנות מכשירים במחירים אטרקטיביים יותר.

"מהניסיון שלנו בדרום אמריקה, אנחנו יודעים שחלק ענק מהשוק אינו מסופק מדור הטלפונים הנוכחי. עם התקנים חדשים שפועלים בתקן פתוח, נוכל להציע חוויית טלפון חכם בנקודת המחיר הנכונה עבור הלקוחות הללו", הוסיף דומינגו.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים