החלו דיונים בין משרד האוצר לשר איתן על תקציב הרפורמה בשירות הממשלתי לשנתיים הבאות

תקציבו של השר הוא חלק מתקציב כולל של משרד ראש הממשלה, ולכן בדיונים שהחלו ביום ו' האחרון על תקציבי המשרדים, לא הצביעה הממשלה על מסגרת סופית לפעילות של איתן ● במקביל, העלתה הממשלה אתר חדש במסגרת ממשל זמין, המבוסס לראשונה על כלי קוד פתוח ● כמו כן, מינה משרדו של איתן יועץ לנושא ניו-מדיה ● ממשיל זמין, מודל 2010

משרד האוצר החל לנהל בימים האחרונים מגעים עם משרדו של השר מיכאל (מיקי) איתן, כדי לדון במסגרת התקציב לפעילות השר הממונה על שיפור השירות לאזרח ועל הרפורמה בשירות הציבורי – כך נודע לאנשים ומחשבים. תקציבו של השר איתן הוא חלק מתקציב כולל של משרד ראש הממשלה, ולכן בדיונים שהחלו ביום ו' האחרון על תקציבי המשרדים, לא הצביעה הממשלה על מסגרת סופית לפעילות של איתן והנושא נתון כעת למו"מ. ממשרדו של השר איתן נמסר, כי מסגרת התקציב הסופית תיקבע עם הגשת התקציב לקריאה ראשונה בכנסת, במושב החורף.

בפברואר השנה אמר השר איתן בראיון לאנשים ומחשבים, כי הממשלה אישרה סכום של כ-6 מיליון שקלים לביצוע שלב א' של הרפורמה. המסגרת שאושרה היא לשנים 2009-2010 וכעת, כאמור, מתנהלים הדיונים לתקציב 2011-2012.

במקביל, פרסמה הממשלה הודעה על אתר חדש שיעלה במסגרת ממשל זמין, במטרה לעודד את הציבור להגיב על פרויקטים, חקיקה ממשלתית ועוד. הקמת האתר היא פרויקט משותף של השר איתן ואגף ממשל זמין באוצר – אותו מוביל טל הרמתי, סגן בכיר לחשב הכללי. האתר, שעלה תחת הכותרת "שיתוף הציבור בנושאים משולחן הממשלה", זמין בכתובת הבאה.

מעבר לחידוש בשירות שהוא מספק, מדובר באתר הממשלתי הראשון שמבוסס על קוד פתוח. ממשרד האוצר נמסר, כי להעלאת האתר קדמה עבודה מאומצת של מערך ממשל זמין להטמיע את הקוד הפתוח ומערכת דרופל (Drupal) בשרתי הממשלה, לרבות בדיקות של אבטחת מידע.

כזכור, בכנס הקוד הפתוח OPEN2010 שערכה אנשים ומחשבים לפני חודש, הכריז לראשונה השר איתן על כוונת הממשלה להקים אתר ממשלתי על בסיס קוד פתוח. כעת הוא מימש את ההבטחה הזו.

באתר החדש לשיתוף הציבור יפרסמו גופי הממשלה השונים הצעות חוק והצעות לרפורמות ממשלתיות שברצונם להעלות לדיון הציבורי. הגולשים שירשמו לאתר יוזמנו להגיב על ההצעות האלה, לצרף ניירות עמדה, להצביע על הסעיפים השונים ואף להעלות הצעות חדשות.

השר איתן אמר, כי "מטרת האתר החדש היא להפוך לנקודת ממשק נוספת בין הממשלה לאזרח כדי להגביר את השקיפות בתהליך קידום החקיקה בישראל ולתת לציבור כלי נוסף להשמיע את קולו ולהשפיע באופן שמשלב בין דמוקרטיה למציאות הטכנולוגית הקיימת".

ממשרדו של איתן נמסר עוד, כי הבלוגר מאיר שטרן מונה ליועץ ניו-מדיה במשרד. זאת, בעקבות קול קורא שפרסם המשרד בתחילת השנה. היועץ החדש יתמקד בין היתר בקידום הנוכחות הממשלתית ברשתות חברתיות ושילוב כלי מדיה ביישומים ממשלתיים.

תגובות

(1)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

  1. אמיר סימן טוב

    לכו על דרופל! המערכת המתקדמת בעולם!

אירועים קרובים