תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » טראמפ, החרם על וואווי והזגזוג הגדול
נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ. צילום: BigStock

טראמפ, החרם על וואווי והזגזוג הגדול

למרות קידום החרם בהובלתו נגד יצרנית הטלפונים הסינית, כעת קורא הנשיא לתת רישוי לחברות אמריקניות להמשיך לנהל יחסים עסקיים עם וואווי - אם כי לתקופה מוגבלת של שלושה חודשים, שלאחריהם יוחזרו הסנקציות

מאת 21 במאי 2019, 13:19 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

למישהו היה ספק שהסאגה של יחסי ארצות הברית מול וואווי לא הגיעה עדיין לסיומה? אחרי הימים הקשים שעברו על יצרנית הטלפונים ותשתית התקשורת הסינית המובילה, עת הכריזו יצרניות חומרה ותוכנה אמריקניות כי הן מפסיקות לעבוד איתה – מגוגל, דרך אינטל ועד יצרניות השבבים קוואלקום וברודקום – הופעלה בבירה האמריקנית צפירת הרגעה קלה שהגיעה מכיוון הבית הלבן.

בדומה לתהליך שעברה ZTE בקרב שלה מול הנשיא דונלד טראמפ והסנאטורים שלוחצים לכל כיוון אפשרי במלחמת הסחר מול סין, הנשיא עצמו הוא זה שעומד מאחורי סוג של ניסיון להנמיך את הלהבות.

טראמפ קרא למשרד הסחר לבטל לחלוטין את החרם על ZTE, והפעם, לפי דיווח של הפייננשל טיימס, הוא החליט לתת רישוי לחברות האמריקניות להמשיך לנהל יחסים עסקיים עם וואווי, אם כי לתקופה מוגבלת של שלושה חודשים שלאחריה אמור לחול החרם המלא.

אספקת חלקים ורכיבים המיועדים לשמור על רשתות וציוד קיים במצב תפקודי מלא

כמו כן לא מדובר ביצירת יחסים חדשים, אלא בשמירה על הקיים. בדרך העניין נותן גם תשובה להתלבטויות של גוגל האם להמשיך לספק עדכוני תוכנה.

האישור הוא לאספקת חלקים ורכיבים המיועדים לשמור על רשתות וציוד קיים במצב תפקודי מלא, כולל עדכוני תוכנה וטלאי אבטחה. ויש גם התייחסות מפורשת לטלפונים, כולל תמיכה ושירות, עבור הטלפונים שכבר שוחררו לשוק.
עם זאת, לא ברור האם ההחלטה הזו כוללת בתוכה גם את המכשירים שעומדים להיות מושקים בקרוב, ולא ברור עדיין מה יקרה לאחר מכן.

טראמפ, החרם על וואווי והזגזוג הגדול Reviewed by on . למישהו היה ספק שהסאגה של יחסי ארצות הברית מול וואווי לא הגיעה עדיין לסיומה? אחרי הימים הקשים שעברו על יצרנית הטלפונים ותשתית התקשורת הסינית המובילה, עת הכריזו י למישהו היה ספק שהסאגה של יחסי ארצות הברית מול וואווי לא הגיעה עדיין לסיומה? אחרי הימים הקשים שעברו על יצרנית הטלפונים ותשתית התקשורת הסינית המובילה, עת הכריזו י Rating: 0

הגיבו