תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » משואת צה"ל: אגף התקשוב
האלוף ליאור כרמלי, ראש אגף התקשוב וההגנה בסייבר. צילום: דובר צה"ל

משואת צה"ל: אגף התקשוב

מאת 8 במאי 2019, 20:00 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

אגף התקשוב וההגנה בסב"ר (סביבת הרשת) של צה"ל הוא גלגול של חיל הקשר המיתולוגי. האגף, שבראשו עומד כיום האלוף ליאור כרמלי, מרכז חלק נכבד מהפעילות הטכנולוגית של צה"ל – זו שמסייעת לכוחות הנלחמים והמגנים בים, באוויר וביבשה, ומאפשרת להם לשמור טוב יותר על ביטחוננו. הוא עוסק בכל נושא הטכנולוגיה בסביבה הצבאית – במטה, כמו גם אצל החיילים והמפקדים בשדה.

מדובר בבית תוכנה ובמרכז מו"פ שרבים באזרחות היו שמחים שיהיה להם אותם, ושיחד עם יחידות המודיעין הטכנולוגיות, מצמיחים חלק נכבד מהדור הבא של תעשיית ההיי-טק והסטארט-אפים הישראלית.

אלוף (מיל') שלמה ענבר, לשעבר הקשר"ר. צילום: פלי הנמר

אלוף (מיל') שלמה ענבר, לשעבר הקשר"ר. צילום: פלי הנמר

מועמדים נוספים: אלוף (מיל') שלמה ענבר -מוותיקי המו"פ הביטחוני וחיל הקשר, שהוא אף עמד בראשו. ענבר החל לעסוק בכך עוד בהגנה ובמלחמת העצמאות היה קצין קשר בחטיבת אלכסנדרוני. בהמשך שירותו הצבאי הוא היה קצין הקשר הראשי של השריון, מפקד יחידה 848, שקדמה ל-8200, וקצין הקשר הראשי של צה"ל כולו, כולל בתקופת מלחמת יום הכיפורים. לאחר מכן הוא מונה לראש יחידת המו"פ במשרד הביטחון. ענבר קיבל את אות ההצטיינות, לאות הוקרה על שירותו. כיום הוא משמש ליו"ר עמותת ההנצחה של חלל חיל הקשר והתקשוב.

אל"מ (מיל') טליה גזית, לשעבר מפקדת ממר''ם. צילום: ניב קנטור

אל"מ (מיל') טליה גזית, לשעבר מפקדת ממר"ם. צילום: ניב קנטור

אל"מ (מיל') טליה גזית – מפקדת ממר"ם עד לפני כשנה, אז פרשה מצה"ל לאחר 28 שנות שירות. גזית היא בין הנשים הבודדות שהצליחו להגיע לתפקידים בכירים ביחידות הטכנולוגיות הצבאיות. בעודה פועלת ביחידה שמסמלת שילוב בין שני אזורים "גבריים" – צבא והיי-טק, היא המשיכה לנווט בהצלחה את ספינת ממר"ם ולשמור על ההילה שיצאה ליחידה.

לרשימה המלאה של המשואות ומדליקיהן לחצו כאן.

משואת צה"ל: אגף התקשוב Reviewed by on . אגף התקשוב וההגנה בסב"ר (סביבת הרשת) של צה"ל הוא גלגול של חיל הקשר המיתולוגי. האגף, שבראשו עומד כיום האלוף ליאור כרמלי, מרכז חלק נכבד מהפעילות הטכנולוגית של צה" אגף התקשוב וההגנה בסב"ר (סביבת הרשת) של צה"ל הוא גלגול של חיל הקשר המיתולוגי. האגף, שבראשו עומד כיום האלוף ליאור כרמלי, מרכז חלק נכבד מהפעילות הטכנולוגית של צה" Rating: 0

הגיבו