ארגון התקינה של חיבורי ה-USB: אחרי ה-USB 3.2, ה-USB 4 כבר בדרך

התקן הבא אמור שוב להכפיל את נפח הנתונים שניתן להעביר בכל שנייה ולהביא אותו לכדי 40 מגה-ביט/לשנייה ● וגם אינטל תורמת לחגיגה

USB. צילום: BigStock

ארגון התקינה של חיבורי ה-USB הכריז ממש בימים האחרונים על התפעול של התקן החדש, USB 3.2 Gen2x2, שמסוגל להעביר נתונים במהירות של עד 20 מגה-ביט/לשנייה, והוא כבר מספק חדשות לגבי התקן הבא שייקרא כבר USB 4.

התקן החדש, שהתצורה שלו אמורה לפי USB-IF להתפרסם במהלך המחצית השנייה של 2019, אמור שוב להכפיל את נפח הנתונים שניתן להעביר בכל שנייה ולהביא אותו לכדי 40 מגה-ביט/לשנייה. אבל הפעם, גם אינטל בעניין, או יותר נכון, פרוטוקול העברת הקבצים של Thunderbolt 3 שפתוח בעיקרו בישראל.

אינטל החליטה להתחיל להציע את הפרוטוקול המהיר שלה ללא צורך בדמי רישום, ולכן כעת יכול גם ארגון ה-USB לאמץ אותו בעלויות נמוכות באופן משמעותי מאשר בעבר, תוך התאמת המהירות המרבית של USB 4 למהירות המרבית של Thunderbolt 3.

פתיחות מלאה המאפשרת ליצרנים להשתמש רק בחלקים ממנו

תקן USB 4 יציע תאימות אחורה עד USB 2.0 אך יאפשר שימוש עם מחבר Type-C בלבד. כמו Thunderbolt 3 הוא יאפשר העברת אנרגיה בנפח של 100 וואט במקביל לתוכן שמספיק עבור שני מסכי 4K או מסך 5K יחיד. אינטל תמשיך במקביל לפתח את תקן ה-Thunderbolt שלה.

יש יתרון אחד משמעותי, תלוי בעיני המתבונן כמובן, ל-USB 4 וזה הפתיחות המלאה שלו שמאפשרת ליצרנים להשתמש רק בחלקים ממנו, ולא בכולו. ניתן מכך להעריך שכמות ההתקנים שתציע בסופו של דבר את האפשרות לעבוד עם חיבור USB במהירות 40 מגה-ביט/לשנייה תהיה כמעט בלתי סופית. לעומת זאת, נכון להיום, יש קצת מ-450 התקנים שאימצו את Thunderbolt 3.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים