תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » החל מינואר: דיווחי המע"מ יבוצעו גם באמצעות שירות חתימה דיגיטלית של קומסיין

החל מינואר: דיווחי המע"מ יבוצעו גם באמצעות שירות חתימה דיגיטלית של קומסיין

בעקבות תיקון לחוק המע"מ, נישומים שהכנסותיהם עולות על ארבעה מיליון שקלים בשנה, יחויבו מתחילת 2010 לבצע את דיווחי המע"מ באופן אלקטרוני ● קומסיין היא הגורם המאשר שיחל להנפיק תעודות חתימה דיגיטליות ל-30 אלף נישומים

מאת 12 באוקטובר 2009, 15:47 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

רשות המיסים וחברת קומסיין – חברה בת של קומדע, השלימו סופית את ההיערכות לקראת הרפורמה בדיווחי המע"מ, שעיקרה מעבר לדיווחים אלקטרוניים באמצעות כרטיס חכם וחתימה דיגיטלית מאושרת, שתונפק על ידי קומסיין – הגורם המאשר מטעם רשות המיסים.

בעקבות השינוי בחוק המע"מ, שנכנס לתוקפו ביולי האחרון, כל עצמאי שהיקף הכנסותיו השנתי הוא מעל ארבעה מיליון שקלים, יחויב החל מינואר 2010 לבצע את דיווחי המע"מ שלו בצורה אלקטרונית בלבד. החל מתאריך זה תיפסק שיטת הדיווחים הידניים הנהוגה כיום לגבי אוכלוסיית נישומים זו.

על פי הערכות בשוק מדובר בכ-30 אלף נישומים שיחויבו ליצור קשר עד סוף השנה עם חברת קומסיין, להגיע למשרדיה עם מסמכים מזהים ולקבל תעודה דיגיטלית על מנת להתחיל ולדווח במתכונת החדשה. כמו כן, יצוידו הנישומים בכרטיס חכם, בקורא כרטיסים ובתוכנה מתאימה.

זאב שטח, מנכ"ל קומסיין, אומר כי החברה השלימה את ההיערכות לקראת הרפורמה ודיווחה על כך לרשות המיסים. לדבריו, כחלק מההיערכות לפרויקט, הרחיבה קומסיין את משרדיה בקריית עתידים בכמה עשרות מטרים והוסיפה 20 עמדות חדשות שכוללות תשתיות מיחשוב המאפשרות לבצע את החתימה הדיגיטלית לאותם נישומים רלוונטיים, שיגיעו בקרוב למשרדיה בתל אביב, חיפה וירושלים. בסך הכל השקיעה קומסיין בפרויקט זה כשני מיליון שקלים – סכום דומה להיקף ההכנסות הצפוי לה כתוצאה מהנפקת התעודות.

"לקחנו על עצמנו משימה לא פשוטה, ואנו מתכוונים לעמוד בה לתת את השירות המהיר והטוב ביותר", אומר שטח . "אני רואה במהלך הזה מהפכה של ממש, שמעלה את כל נושא החתימה הדיגיטלית למדרגה גבוהה מאוד, לראשונה מזה שנים רבות".

המטרה: חיסול החשבוניות הפיקטיביות

מרשות המיסים נמסר, כי הרפורמה היא חלק מהמאבק בהונאות מע"מ בכלל ובשימוש בחשבוניות פיקטיביות בפרט. "כיום גילוי הונאות המס נעשה על סמך בדיקות מדגמיות, מידע מודיעיני וסימנים מחשידים כאלה ואחרים. הביקורת נעשית על פני מספר שנות מס אחורה ובמקרים רבים אין סיכוי לגבות את המס אחורה", נמסר.

לדברי גורם ברשות המיסים, הנישומים יוכלו להעביר את הדיווח באמצעות אתר הרשות או באמצעות מייצג מקושר לשע"מ. הדו"ח המפורט יוגש כשהוא חתום בחתימה אלקטרונית מאושרת.

מהרשות נמסר עוד, כי היא תשלח הודעות לכל הנישומים שבקבוצת האוכלוסיה שנכללת בפרויקט הזה, על מנת שיתחילו לפנות לקומסיין כדי לבצע את תהליך ההזדהות לחתימה הדיגיטלית.

החל מינואר: דיווחי המע"מ יבוצעו גם באמצעות שירות חתימה דיגיטלית של קומסיין Reviewed by on . רשות המיסים וחברת קומסיין - חברה בת של קומדע, השלימו סופית את ההיערכות לקראת הרפורמה בדיווחי המע"מ, שעיקרה מעבר לדיווחים אלקטרוניים באמצעות כרטיס חכם וחתימה דיג רשות המיסים וחברת קומסיין - חברה בת של קומדע, השלימו סופית את ההיערכות לקראת הרפורמה בדיווחי המע"מ, שעיקרה מעבר לדיווחים אלקטרוניים באמצעות כרטיס חכם וחתימה דיג Rating:

הגיבו