בית המשפט הטיל על גולן טלקום עיקול של 1.1 מיליון שקלים

העיקול הוטל במאבק של גולן מול טלזר 019 סביב נושא התשלומים שהיא מעבירה למפעילי שיחות בינלאומיות, כאשר לקוחותיה מחייגים לחו"ל באמצעות מפעיל בינלאומי אחר

מיכאל גולן, מנכ"ל גולן טלקום

קרב משפטי מול מפעילת השיחות הבינלאומיות טלזר 019 הוכרע אתמול (ג') לרעת גולן טלקום, כשבית משפט השלום בתל אביב הטיל עליה עיקול בגובה 1.1 מיליון שקלים.

סכום העיקול הנוכחי מצטרף לחצי מיליון שקלים כספי צד ג' שטלזר כבר עיקלה לטובתה – כספים שגולן הייתה אמורה לקבל מבזק.

הוויכוח בין טלזר לגולן נסוב סביב נושא התשלומים שהיא מעבירה למפעילי שיחות בינלאומיות, כאשר לקוחותיה מחייגים לחו"ל באמצעות מפעיל בינלאומי אחר. גולן טוענת כי היא לא צריכה לשלם כספים אם לא הצליחה לגבות את התשלום מלקוחותיה. ואולם, טלזר מתנגדת לכך בטענה שחברות אחרות שלקוחותיהן מחייגים באמצעותה לחו"ל משלמות לה את הסכומים המגיעים לה בניכוי עמלה של 5%, שמשרד התקשורת מתיר להן לגבות. לכן, לדבריה, אין סיבה שגולן טלקום לא תשלם גם היא.

עם פסיקתו הנוכחית של בית המשפט, גולן טלקום תיאלץ לשלם את מלוא סכום השימוש שלקוחותיה עושים בחברות לשיחות בינלאומיות בניכוי העמלה, בלי קשר לגביית הכספים מלקוחותיה. נראה כי תהיה לכך השפעה גם על יחסיה מול מפעילים אחרים שהיא מנהלת נגדם מאבקים באותו נושא.

תגובות

(2)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

 1. משה ,חיפה

  שאאפו לבית משפט השלום הטיל עיקול בהיקף של 1.1 מיליון שקל על גולן טלקום .

  מתגלה שחברת גולן מנסה "לעשוק" בכל מחיר גם ספקים של גולן לעשיית אקזיט/קופונים

  בעקבות תביעה שהוגשה נגדה על ידי חברת התקשורת טלזר 019. טלזר כבר עיקלו כחצי מיליון שקל שהיו אמורים לעבור מחברת בזק לגולן טלקום.

  מדובר בקרב משפטי אחד מני רבים שמנהלת גולן טלקום בעקבות ויכוחים על גובה התשלומים שגולן מחויבת להעביר למפעילי שיחות בינלאומיות, כאשר לקוחות של גולן מחייגים לחו"ל דרך מפעיל בינלאומי אחר.

  עיקרו של המאבק הוא סביב עמדת גולן, לפיה היא לא מוכנה להעביר כספים למפעילים בינלאומיים שדרכם לקוחות שלה מתקשרים, וזאת אם היא לא מצליחה לגבות את הכסף מהם. על פי מדיניות משרד התקשורת, גולן רשאית לגבות עמלת גבייה בשיעור של 5% מהשיחות שמבצעים לקוחותיה דרך מפעילים בינלאומיים מתחרים. ואולם היא טוענת שמתוך הסכום הזה ישנם כספים שלא גבתה בפועל ולכן היא לא מוכנה להכליל אותם בהתחשבנות.

  מכיוון שטלזר כמו מפעילים בינלאומיים אחרים עובדת ללא בעיות עם המפעילים האחרים, כלומר לקוחות מפעילי התקשורת מוציאים שיחות דרך 019 טלזר ומשלמים לה את מלוא הסכום בניכוי העמלה, דורשת טלזר שאותו סידור יחול גם מול גולן, שהיא מצידה לא מוכנה לשמוע על כך ומנהלת מאבק סביב הנושא מול מספר מפעילים. יש להדגיש שטלזר פועלת בעניין בהתאם למדיניות משרד התקשורת.

  כעת, מסתבר שבית המשפט הכיר בעיקרון צדקת טענותיה של טלזר ולכן הטיל את העיקול על גולן.

 2. נציג

  האמת מאחורי הכתבה.
  אני מכיר את זה בצורה נכונה הלקוח צלצל לשאול למה הוא חייב לשלם את ה1.1מיליון כשהוא חסום לשיחות לחול הלקוח לא מעונין לשלם בצדק כי זו תקלה שלנו של המערכת

אירועים קרובים