ד"ר ורנר ווגלס, CTO אמזון: "פשטות היא הדרך למיקסום היציבות והביצועים"

"אם יש דרך לעשות דברים בצורה פשוטה יותר, אני ממליץ לכם לבחור בה. הרווח יהיה מיידי וישפיע על כל מחזור חיי האפליקציה, השירות או המערכת", אמר ווגלס בכנס שירותי הענן של החברה בלאס וגאס

"פשטות היא רעיון חוצה תהליכים ופלטפורמות". ד"ר ורנר ווגלס, ה-CTO של ענקית האינטרנט אמזון, על הבמה בלאס וגאס

"עבור אנשים במקצוע שלנו, סיבוכיות היא עניין שבשגרה. אנחנו מריצים קוד מורכב על גבי תשתית מורכבת ומתממשקים באופן מורכב למדי למערכות ומכשירים נוספים – חלקם, אגב, מורכבים לא פחות. עם זאת, הדרך הכי טובה, בטוחה ומהירה ליצור מערכת יציבה שמציעה ביצועים גבוהים, היא לפשט אותה. במילים אחרות: פשטות היא הדרך למיקסום היציבות והביצועים", כך אמר ד"ר ורנר ווגלס, ה-CTO של ענקית האינטרנט אמזון (Amazon).

לדבריו, "פשטות מציעה גם יתרונות נוספים, כמו ניהול נוח יותר, טיפול מהיר יותר בתקלות ומחזורי שדרוג נוחים וברורים יותר. היא משפיעה על המפתח, על המשתמש ועל כל גורם אחר שמעורב בפרויקט. אם יש דרך לעשות דברים בצורה פשוטה יותר, אני ממליץ לכם לבחור בה. הרווח יהיה מיידי וישפיע על כל מחזור חיי האפליקציה, השירות או המערכת".

ווגלס אמר את הדברים בסוף השבוע האחרון על בימת AWS re:Invent 2014, כנס שירותי הענן של אמזון, שנערך זו השנה השלישית ברציפות בלאס וגאס וננעל ביום ו'. הכנס משך אליו השנה כ-14 אלף משתתפים מ-65 מדינות, אשר לקחו חלק ב-275 מושבים מקצועיים, הרצאות ופעילויות נוספות, דוגמת מבחני הסמכה ומפגשי עובדים, שותפים ולקוחות.

"פשטות היא רעיון חוצה תהליכים ופלטפורמות", פירט ווגלס. "זה לא רק קוד או תשתית, אלא קו מנחה שמלווה את הפרויקט עוד משלבי התכנון – אפילו אם מדובר באפליקציה קטנה או במיקרו-שירות. תנסו לפשט ותגלו במהרה על מה אני מדבר".

הוא הכריז על שני שירותים חדשים נוספים שיוצעו בקרוב במסגרת AWS: שירות מיחשוב חדש בשם AWS Lambda (מבוטא "למדה"), המאפשר למפתחים להריץ קוד מבלי להתחשב בתשתיות המיחשוב; ושירות ניהול לקונטיינרים בשם EC2 Container Service,  אשר נועד להציע סקלביליות גבוהה במיוחד.

14 אלף משתתפים מ-65 מדינות. כנס AWS re:Invent 2014 של אמזון

14 אלף משתתפים מ-65 מדינות. כנס AWS re:Invent 2014 של אמזון

AWS Lambda, הסביר ד"ר ווגלס, מאפשר למפתחים להריץ קוד שמגיב לאירועים או שינויים – בדומה למה שקורה בגיליון אקסל (Excel) כאשר תא שכולל פונקציה משתנה בכל פעם שאחד הנתונים מתעדכן. כל זאת, ציין, עם זמני תגובה של שבריר שניה מרגע השינוי ומבלי הצורך בהקצאת תשתיות מיחשוב ייעודיות לבדיקה. "AWS Lambda משנה את האופן שבו מפתחים בונים ומרחיבים את האפליקציות שלהם בענן", אמר ווגלס. "כמו כן, התמחור מתבצע במרווחים של 100 מילי-שניות, כך שלקוחות משלמים בדיוק תמורת השירותים שהם צרכו – לא סנט אחד יותר".

בהציגו את EC2 Container Service, אמר ווגלס, כי "סביבת הפיתוח משתנה בשנים האחרונות, בעיקר כדי לתמוך בפריסה זריזה ובזמני הגעה לשוק שבעבר נחשבו לדמיוניים. אחת התופעות הנפוצות ביותר שאנו עדים להן בשנה-שנתיים האחרונות, היא פירוק של פרויקטים ואפליקציות לאבני בניין קטנות יותר, שמאפשרות להתקדם מהר יותר. עבור אותם חברות, ספקי שירות ומפתחים שעובדים בקונטיינרים, אנחנו מציעים את השירות החדש הזה, שמאפשר לפרוס ולנהל קונטיינרים בכל היקף ובכל גודל, ולמחוק אותם באותה המהירות. למעשה, EC2 Container Service מאפשר לא רק לבזר את האפליקציה בצורה טובה יותר, אלא גם ליצור שכבת בידוד טובה ביותר בין חלקיה השונים".

[divide style="2"]

הכותב הוא שליח אנשים ומחשבים לארצות הברית

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים