תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IDC: תוכנות קוד פתוח תמשכנה לצמוח בחמש השנים הקרובות בממוצע של 22.4%

IDC: תוכנות קוד פתוח תמשכנה לצמוח בחמש השנים הקרובות בממוצע של 22.4%

חברת המחקר עדכנה את נתוניה וצופה צמיחה בעולם תוכנות הקוד הפתוח, לעומת מה שצפתה לפני שנה ● המשבר הכלכלי - מאיץ מרכזי לאימוץ פרויקטי IT מבוססי קוד פתוח ● היקף המכירות העולמי של תוכנות קוד פתוח צפוי לעמוד ב-2013 על 8.1 מיליארד דולרים

מאת 24 באוגוסט 2009, 14:40 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

היקף המכירות העולמי של תוכנות קוד פתוח צפוי לעלות בחמש השנים הקרובות בממוצע שנתי של 22.4% ולעמוד ב-2013 על 8.1 מיליארד דולרים – כך על פי דו"ח חדש שפרסמה IDC. חברת המחקר מציינת, כי התחזית המעודכנת שונה וגבוהה בנתוניה באופן משמעותי מהנתונים אותם האנליסטים שלה חזו לפני שנה. זאת, בשל שלוש סיבות: המחקר החדש מעודכן יותר, ומכיל יותר נתונים על יותר פרויקטי IT שנעשו ברחבי העולם בקוד פתוח; בשנה החולפת הקוד הפתוח אומץ על ידי אנשי IT בצורה נרחבת, בין השאר בשל היתרונות הטכנולוגיים והכלכליים הגלומים בו, וההבנה של יתרונות אלו על ידיהם; ההאצה שחלה באימוץ פרויקטים מבוססי קוד פתוח לנוכח המצב בכלכלה העולמית, בעיקר במחצית השניה של 2008.

עוד עולה מהמחקר, כי ענקיות ה-IT דוגמת HP, יבמ (IBM), סאן (Sun), דל (Dell) ואורקל (Oracle) – מניבות לעצמן רווחים משמעותיים מפעילויות עקיפות בעולם הקוד הפתוח, בשל תמיכה בתוכנות אלו. פעילות זו של ענקיות ה-IT, מציינים עורכי המחקר, מביאה בהכרח לאימוץ התוכנות הפתוחות על ידי המנמ"רים. עוד קובעים החוקרים, כי המודל של עבודה בסביבות מעורבות, של תוכנות קנייניות ופתוחות – נמצא במגמת גידול.

"שוק תוכנות הקוד פתוח חווה עלייה משמעותית בשל המשבר הכלכלי העולמי שאנו נמצאים בעיצומו", אמר מייקל פוסט, סגן נשיא IDC ומנהל קבוצת המחקר בחברה, המטפלת בפתרונות תוכנה עסקית. לדבריו, "תוכנות קוד פתוח גדלות בחלקן היחסי בתוך כלל מערכי ה-IT הארגוניים, ומהוות חלק מאסטרטגית המנמ"רים, להשתלב ולהיות חלק מהראייה העסקית של הארגון".

פוסט הוסיף, כי תוכנות קוד פתוח הפכו במערכי מיחשוב ארגוניים למיינסטרים, וקצב האימוץ שלהן על ידי המנמ"רים הולך וגדל. הוא סיים בציינו, כי בשל מהלכי הקונסולידציה שעולם התוכנה בכללותו חווה, "תהליך הצמיחה של ספקיות תוכנות קוד פתוח יהיה מרכזי עבורן, אם הן רוצות לעמוד בזכות עצמן".

IDC: תוכנות קוד פתוח תמשכנה לצמוח בחמש השנים הקרובות בממוצע של 22.4% Reviewed by on . היקף המכירות העולמי של תוכנות קוד פתוח צפוי לעלות בחמש השנים הקרובות בממוצע שנתי של 22.4% ולעמוד ב-2013 על 8.1 מיליארד דולרים - כך על פי דו"ח חדש שפרסמה IDC. חב היקף המכירות העולמי של תוכנות קוד פתוח צפוי לעלות בחמש השנים הקרובות בממוצע שנתי של 22.4% ולעמוד ב-2013 על 8.1 מיליארד דולרים - כך על פי דו"ח חדש שפרסמה IDC. חב Rating:

הגיבו