אינטל רכשה שתי חברות תוכנה שמתמחות בעיבוד מקבילי

"בשבועות האחרונים חלה התקדמות הדרגתית בתחום המעבדים מרובי הליבות. יותר ויותר מחשבים מסוגלים לבצע מספר משימות במקביל", הסביר ג'יימס ריינדרס, מנהל שיווק ומכירות באינטל, את הרכישה של שתי החברות

אינטל (Intel) רכשה בחודש האחרון שתי חברות תוכנה, מתוך שאיפה לתגבר את פיתוח היישומים ולעשות שימוש יעיל יותר בשבבים מרובי הליבות. בבלוג רשמי דיווחה אינטל, כי בסוף החודש שעבר רכשה את חברת Cilk ובתחילת השבוע שעבר רכשה את חברת Rapidmind. המדובר בשתי חברות קטנות, שמעסיקות פחות מחמישים עובדים כל אחת. כזכור, ביוני רכשה אינטל את ווינד ריבר (Wind River).

"בשבועות האחרונים חלה התקדמות הדרגתית בתחום המעבדים מרובי הליבות. יותר ויותר מחשבים מסוגלים לבצע מספר משימות במקביל", הסביר ג'יימס ריינדרס, מנהל שיווק ומכירות באינטל, את הרכישה של שתי החברות. "ובכל זאת, מרבית היישומים בהם משתמשים מדי יום אינם עושים שימוש יעיל ומלא בעיבוד במקביל".

כיום, כל השבבים שמציעה אינטל למחשבים נישאים, מחשבים שולחניים ושרתים מצוידים בשתי ליבות עיבוד לפחות. באינטל שואפים להבטיח שהיישומים יעשו שימוש מלא ביתרונות שמציע ריבוי הליבות – כלומר, יתמכו בעיבוד מקבילי, דבר שמציב אתגר משמעותי בפני מפתחי התוכנה. "מערכת ההפעלה משרתת יישומים במקביל", על פי ריינדרס. "אולם, מאחר ומדי שנה אנו יכולים לייצר מעבדים בעלי יותר ליבות, העולם של היישומים חייב להשתנות".

"כיצד אנו יכולים לסייע למפתחים להתמודד עם התכנות המקבילי? שתי החברות שרכשנו מעסיקות צוותים של מומחים שמתמקדים בתחום זה". בהודעה שפרסם בבלוג של חברת Cilk ציין ריינדרס, כי אינטל רואה "הזדמנויות נפלאות לשילוב הטכנולוגיה של Cilk בכלים שלנו לתכנות מקבילי, ובכלל זה Intel Parallel Studio".

הטכנולוגיה של Cilk מאפשרת למתכנתים לפתח יישומים מקביליים, ולהקל על העברה של יישומים ותיקים לעיבוד מקבילי. המחקר המקורי שעליו מבוססת הטכנולוגיה של Cilk נערך ב-MIT.

חברת Rapidmind הוקמה לפני חמש שנים. שמה המקורי של החברה היה Serious Hack והטכנולוגיה שלה פותחה על בסיס מחקר שנערך באוניברסיטת ווטרלו. הטכנולוגיה של Rapidmind מסייעת למפתחי תוכנה להתמודד עם תכנות מקבילי עבור מעבדים מרובי ליבות ומאיצי חומרה.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים