ועידת Black Hat: ניתן לחשוף מידע אישי של גולשים אחרים ברשתות החברתיות

ניטש דנג'ני, יועץ אבטחה לחברות גדולות, אמר בוועידת Black Hat, כי ניתן לגלות באמצעות הרשתות הללו את מיקומם הפיזי של פוליטיקאים או את הלוך רוחו של המשתמש ● מצד שני, הרשתות הללו מאפשרות לספק מידע לאזורים מסוימים, ובכך, למשל, לפענח פשעים ולמנוע שריפות

פרסום של פרטים אישיים ברשתות חברתיות פופולריות דוגמת פייסבוק (Facebook), מיי-ספייס (MySpace) וטוויטר (Twitter) עלול להיות מסוכן מכפי שמקובל לחשוב – כך עולה מדברים שאמר ניטש דנג'ני, יועץ אבטחה לחברות גדולות, בוועידת Black Hat שנערכה בשבוע שעבר בלאס וגאס. מצד שני, הוא ציין, כי אפשר למצוא ברשתות אלה גם מידע שמסייע לפענוח פשעים ולהגיב במקרי חירום.

דנג'ני הדגים בוועידה כיצד ניתן לדלות מהרשתות החברתיות רמזים על התנהגותם של אנשים בעזרת כלים מיוחדים. כך, למשל, אפשר לגלות את מיקומם הפיזי של פוליטיקאים שמפרסמים עדכונים בשירות טוויטר בכל רגע נתון, או לעמוד על הלוך רוחו של משתמש בלינקדין (LinkedIn) על פי התדירות שבה הוא משתמש במלים מסוימות.

כמו כן, דנג'ני הסביר כיצד משתמשים גורמים שונים ברשתות החברתיות כדי להשפיע על דעת הקהל. כך, למשל, פרסמו מבצעי הפיגועים במומביי בשנה שעברה עדכונים כוזבים בטוויטר, בכדי להקשות על ניסיונות החילוץ. מצד שני, הוא ציין, כי ניתן להפיץ באמצעות שירות זה עדכונים המיועדים לאזורים גיאוגרפיים מסוימים, ובכך להזהיר מבעוד מועד מפני שריפות, למשל.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים