תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » היי-טק עולמי » תלמיד תיכון תובע את אמזון: מכשיר הקינדל הרס לי את העבודה
נציגיה ביקרו בישראל. אמזון

תלמיד תיכון תובע את אמזון: מכשיר הקינדל הרס לי את העבודה

לטענת התלמיד, המבקש להעניק לתביעתו מעמד של תביעה ייצוגית, הוא רכש את הספר "1984" במסגרת משימה שקיבל לחופש הגדול, ובעקבות מחיקתו על ידי אמזון ההפניות מהעבודה שהכין הפכו חסרות ערך ● באמזון סירבו להגיב על התביעה

מאת 2 באוגוסט 2009, 14:40 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

תלמיד תיכון בן 17 ממישיגן הגיש תביעה כנגד ענקית הסחר האלקטרוני אמזון (Amazon), לאחר שספר שרכש במכשיר קינדל (Kindle) לצורך הכנת שיעורי בית נמחק. התלמיד, ג'סטין די. גורונסקי, הגיש את התביעה לבית המשפט בסיאטל, ביחד עם אנטואן ג'יי. ברוגויה מקליפורניה, והשניים מבקשים להעניק לתביעה מעמד של תביעה ייצוגית.

למרבה האירוניה, בתחילת החודש שעבר משכה אמזון בחזרה, באופן חד צדדי, עותקים של ספריו של ג'ורג אורוול, "1984" ו-"חוות החיות". זאת לאחר שהתגלו בעיות בתחום זכויות היוצרים. לטענת גורונסקי, הוא רכש את הספר "1984" במסגרת משימה שקיבל לחופש הגדול, ובעקבות מחיקתו ההפניות מהעבודה שהכין "הפכו חסרות ערך בהיעדר החלקים הרלוונטיים מהספר".

למרות שאמזון החזירה את הכסף לרוכשים שספריהם נמחקו, עצם המחיקה, ללא הודעה מוקדמת, עוררה זעם בקרב לקוחות רבים. בתביעה נטען כי אמזון לא הדגישה די הצורך שניתן למחוק ספרים מרחוק. כן נטען שהחברה הפרה את הסכם השימוש שהכתיבה היא עצמה.

בתביעה מופיע ציטוט ממאמר שכתב בעקבות הפרשה פרהאד מנג'ו במגזין Slate: "היכולת למחוק מרחוק ספרים, סרטים ושירים מעניקה עוצמה שאסור כי תימצא בידי גורם כלשהו". בעקבות הדברים פרסם מייסד אמזון, ג'ף בזוס, התנצלות פומבית – אך לא ברור אם מדיניות החברה בנושא תשתנה.

באמזון סירבו להגיב על התביעה.

תלמיד תיכון תובע את אמזון: מכשיר הקינדל הרס לי את העבודה Reviewed by on . תלמיד תיכון בן 17 ממישיגן הגיש תביעה כנגד ענקית הסחר האלקטרוני אמזון (Amazon), לאחר שספר שרכש במכשיר קינדל (Kindle) לצורך הכנת שיעורי בית נמחק. התלמיד, ג'סטין ד תלמיד תיכון בן 17 ממישיגן הגיש תביעה כנגד ענקית הסחר האלקטרוני אמזון (Amazon), לאחר שספר שרכש במכשיר קינדל (Kindle) לצורך הכנת שיעורי בית נמחק. התלמיד, ג'סטין ד Rating:

הגיבו