תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » היי-טק עולמי » חזון 1984: אמזון חדרה למכשירי קינדל של לקוחותיה, ומחקה עותקים מספריו של ג'ורג' אורוול
נציגיה ביקרו בישראל. אמזון

חזון 1984: אמזון חדרה למכשירי קינדל של לקוחותיה, ומחקה עותקים מספריו של ג'ורג' אורוול

החברה פרסמה הודעת התנצלות והסבירה, כי נאלצה למחוק את הספרים חוות החיות ו-1984 לאחר שהתברר לה שהמוציא לאור שממנו רכשה אותם לא מחזיק בזכויות היוצרים המתאימות

מאת 21 ביולי 2009, 11:50 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

בספרו 1984 כתב הסופר ג'ורג' אורוול על מציאות עתידנית שבה השלטון שולט מרחוק בכל אספקט בחייו של הפרט; בין היתר, תיאר אורוול כיצד מסמכים "בלתי ראויים" מושלכים ל-"חור זיכרון" (Memory Hole), שם הם אובדים לנצח. לפני ימים אחדים הוכיחה אמזון (Amazon), כי חזונו האפוקליפטי של אורוול יכול להפוך למציאות: החברה חדרה מרחוק למכשירי קינדל (Kindle) של לקוחותיה שרכשו את ספריו של אורוול, 1984 וחוות החיות, ופשוט מחקה אותם.

הצעד עורר, כצפוי, התמרמרות חריפה בקרב הלקוחות ההמומים, ובאמזון הבינו במהירות, כי לחברה עלול להיגרם נזק תדמיתי חריף. בהודעת ההתנצלות שפרסמה החברה הוסבר, כי הצעד החריג ננקט לאחר שהתברר שהמוציא לאור שממנו נרכשו הספרים לא החזיק בזכויות היוצרים המתאימות. אמזון החזירה את הכסף ללקוחותיה, אולם אין ספק, כי הצעד לא יועיל למכירות הקינדל, וכי חסידי הספרים המודפסים קיבלו חיזוק משמעותי לגישתם השמרנית.

חזון 1984: אמזון חדרה למכשירי קינדל של לקוחותיה, ומחקה עותקים מספריו של ג'ורג' אורוול Reviewed by on . בספרו 1984 כתב הסופר ג'ורג' אורוול על מציאות עתידנית שבה השלטון שולט מרחוק בכל אספקט בחייו של הפרט; בין היתר, תיאר אורוול כיצד מסמכים "בלתי ראויים" מושלכים ל-"ח בספרו 1984 כתב הסופר ג'ורג' אורוול על מציאות עתידנית שבה השלטון שולט מרחוק בכל אספקט בחייו של הפרט; בין היתר, תיאר אורוול כיצד מסמכים "בלתי ראויים" מושלכים ל-"ח Rating:

תגובות (1)

  • Avatar

    קינדל

    נראה לי שזאת הפעם האחרונה שאמזון תעשה זאת…
    בושה…

הגיבו