תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » השר מיכאל איתן בפנייה לשר המשפטים, יעקב נאמן: "עצור מיד את הצעת החוק הביומטרי"

השר מיכאל איתן בפנייה לשר המשפטים, יעקב נאמן: "עצור מיד את הצעת החוק הביומטרי"

איתן כתב לנאמן, המכהן כיו"ר ועדת השרים לענייני חקיקה, כי יישום החוק עלול להמיט אסון על מדינת ישראל: "המידע עלול לדלוף - כשם שדלף מרשם האוכלוסין" ● הוועדה תדון הערב (א') בהצעת החוק, אותה יזם ח"כ מאיר שטרית

מאת 19 ביולי 2009, 11:35 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

ועדת השרים לענייני חקיקה, בראשותו של שר המשפטים יעקב נאמן, תדון הערב (א') בהצעת החוק הביומטרי, אשר נדונה בעצם ימים אלה בוועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת. הדיון מתקיים, בין היתר, בעקבות פנייתו של השר מיכאל איתן, המתנגד נחרצות להקמת מאגר ביומטרי מרכזי. איתן פנה בעניין זה גם ליו"ר הקואליציה, זאב אלקין, מאחר ויוזם הצעת החוק הוא ח"כ מאיר שטרית מסיעת קדימה.

לטענת השר איתן, אין הכרח בהקמת מאגר ביומטרי אשר יכיל את פרטי טביעות האצבע, תווי הפנים ונתונים נוספים על כלל אזרחי ישראל, ויתירה מכך, הנתונים הרגישים שיאוחסנו בו עלולים לדלוף ולפגוע בצורה בלתי הפיכה בצנעת הפרט של כלל אזרחי המדינה. "על מנת להשיג את המטרה הראויה של תעודות זהות ודרכונים דיגיטליים, אין צורך בהקמתו של מאגר ביומטרי מסוכן", טען איתן בפנייתו לשר המשפטים. הוא הוסיף, כי "יש לעצור את הליך החקיקה המזורז והדורסני המתקיים כיום בכנסת. מדובר בחוק בעל פוטנציאל גדול של סיכון לפגיעה בפרטיות, אשר עלול להביא למצב בו טביעת האצבע של כל אחד ואחת מאיתנו תהפוך לסחורה עוברת לסוחר. המאגר הזה עלול לדלוף בדיוק באותה הצורה בה דלף מאגר מרשם האוכלוסין – רק שהפעם התוצאה תהיה בלתי הפיכה ומי שירצה לשמור על פרטיותו יהיה חייב ללבוש כפפות. יש להמשיך ולבחון את נושא המאגר, ובינתיים להפסיק לעכב את תעודת הזהות החכמה".

השר איתן ביקר בחריפות את הליך החקיקה המזורז שמוביל יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה, ח"כ מאיר שטרית, וטען, כי מתוקף היותו של שטרית יוזם החקיקה כשר הפנים לשעבר אין מי שידאג לאזן אותה בסעיפים הנוגעים לשמירה על זכויות הפרט. "גם אם מחליטים לעשות צעד תקדימי שכזה, ולהקים מאגר ביומטרי שאינו קיים ברובן המכריע של המדינות הדמוקרטיות, אי אפשר לעשות זאת בחקיקה חפוזה, המחוררת את זכויות האזרח כגבינה שוויצרית. יש לקיים דיון ציבורי רחב, בהשתתפות אמיתית של חברי הכנסת וגורמים ציבוריים".

ועדת המדע והטכנולוגיה מקיימת בשבועיים האחרונים מרתון של דיונים בהצעת החוק, בעקבות הודעת היו"ר שטרית, כי בכוונתו לסיים את הליך החקיקה עד לצאת הכנסת לפגרה. ההערכה הרווחת היא, כי אם החוק אכן יעבור במתכונתו הנוכחית, הוא יצטרך לעמוד במבחן בג"צ.

השר מיכאל איתן בפנייה לשר המשפטים, יעקב נאמן: "עצור מיד את הצעת החוק הביומטרי" Reviewed by on . ועדת השרים לענייני חקיקה, בראשותו של שר המשפטים יעקב נאמן, תדון הערב (א') בהצעת החוק הביומטרי, אשר נדונה בעצם ימים אלה בוועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת. הדיון מ ועדת השרים לענייני חקיקה, בראשותו של שר המשפטים יעקב נאמן, תדון הערב (א') בהצעת החוק הביומטרי, אשר נדונה בעצם ימים אלה בוועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת. הדיון מ Rating:

תגובות (4)

 • Avatar

  hawk

  פקידוני קדימה ממשיכים להוליך את המדינה אחורה – זה כנראה מה שעושה להם התיסכול ובכל מחיר מנסים להתביע את חותמם במיוחד שיט-רית (ציטוט מידיעות) לפני שהם נמוגים לתהום הנשיה הפוליטית
  מזל שלנו שיש לנו את מיכאל איתן שנקווה שיעמוד איתן בפרץ בנושא המאגר הביומטרי
  ועוד נקווה שהם יכשלו בהעברת החוק המסוכן הזה
  ודבר אחרון כפי שהעיניינים מתנהלים יש לי חשש שזה חלק מהקומבינה של ביבי לקבל את תמיכתם בנושאים אחרים – אוי לבושה ולמכשלת ישראל

 • Avatar

  גולן עזאני

  לצורך ההגינות יש לומר לכבוד השר
  שלפני שהוא מדבר על הצורך בביטולו של החוק או שינויו
  קודם הוא צריך לוותר על לשכת השר שנתפרה עבורו.
  הוא יכול לנהל את התפקיד שהוטל עליו דרך משרד אחר
  ואין צורך בבזבוז כספי ציבור.
  אני מכבד את פועלו אבל רבים מחברי הכנסת שמקבלים
  מתנות מתקשים לוותר עליו כ"כ בקלות
  ולא חשוב שמי שמשלם על כך הוא משלם המסים.

  חבל מאוד.
  לא מוכן לקבל את דבריו ולא את דברי השרים האחרים
  שעומדים בראשם של משרדים מיותרים.
  כל דקה שלהם שם היא גניבה של כספי הציבור
  ולכן צריך להחרים שרים אלה.

 • Avatar

  א

  להיפך.
  השר איתן מוכיח כי תפקידו נחוץ מאין כמוהו. אין דין שר כדין ח"כ המתנגד לחוק התועבה הזה.

 • Avatar

  יוסי

  היה לי הרבה כבוד לשר איתן אבל כמיהתו לפירסום שיבשה כנראה את שיקול דעתו.
  לפי ההגיון של השר איתן :
  אסור להקים מאגרי מידע בצה"ל שכן המידע אלול לדלוף לאויב
  אסור לבתי החולים ולקופות החולים להקים מאגרי מידע על החולים שמע ידלפו…… צנעת הפרט אמרנו ?
  אסור למחשב את הידע שנוצר בתעשיות הביטחוניות ………. אתם מבינים למה
  אסור להחזיק מאגרי מידע במשטרה…….
  השר איתן , תתעשת , ויפה שעה אחת קודם…. על אבטחת מידע שמעת?? האם עדיף המצב הקיים של גן עדן לפליטים, זייפנים, מתחזים, פושעים מכל העולם …… האם זה עדיף בעיניך??

הגיבו