סיטי הקימה בתל אביב מעבדה לכרייה, עיבוד וניתוח מידע פיננסי

המעבדה כבר עובדת על מספר פרויקטים בתחום שוק ההון, המשלבים ניתוחי Big Data וכוללים עיבוד בזמן אמיתי של כמויות גדולות של מידע, וכן מערכות מתוחכמות ללמידה חישובית ● סיטי גייסה לאחרונה את ד"ר אורן גליקמן, דירקטור לשעבר בקבוצת המחקר של Shopping.com, להוביל את צוות המחקר במעבדה החדשה

21/04/2013 14:41

סיטי גלובל מרקטס (Citi Global Markets) הקימה בישראל מעבדה גלובלית לכרייה ועיבוד מורכב של מידע בתחום הפיננסי, ומאתרת בימים אלה עשרות מפתח תוכנה ומדעני דטה שיצטרפו למרכז הפיתוח בארץ. המעבדה כבר עובדת על מספר פרויקטים בתחום שוק ההון, המשלבים ניתוחי Big Data וכוללים עיבוד בזמן אמיתי של כמויות גדולות של מידע, וכן מערכות מתוחכמות ללמידה חישובית. ההחלטה על הקמת המעבדה במרכז הטכנולוגיה של סיטי בישראל התקבלה, בין היתר, בזכות היכולות הקיימות בארץ בתחום ה-Big Data, נמסר.

סיטי גייסה לאחרונה את ד"ר אורן גליקמן, דירקטור לשעבר בקבוצת המחקר של Shopping.com שבבעלות אי-ביי (eBay), להוביל את צוות המחקר במעבדה החדשה. לד"ר גליקמן Ph.D במדעי המחשב מאוניברסיטת בר אילן ותואר MSc מאוניברסיטת קרנגי מלון שבארצות הברית.

לדברי לירון וורמן, מנהל מרכז הטכנולוגיה של סיטי בישראל, "סביבת העסקים הדינמית, הרגולציה והחידושים הטכנולוגיים, מחייבים גופים פיננסים לייצר חדשנות על מנת להמשיך ולהוביל בשוק. המעבדה החדשה ל-Data Intelligence תאפשר לסיטי למנף יכולות קיימות שלה, לפתח הזדמנויות עסקיות חדשות ולצמצם עלויות. המעבדה תהיה מתחומי המיקוד של המרכז בשנת 2013".

אניל פראסד, מנהל תחום המט"ח בסיטי: "אנליזה של Big Data הופכת להיות אלמנט קריטי בעסקים. התפקיד שלנו הוא לנתח את העולם, לנצל כמויות מידע גדולות ולהשתמש בהן על מנת לאפשר ליועצי הבנק לייעץ ללקוחותינו בעולם על השקעות מומלצות בעתיד ולספק להם את הנזילות לביצוע. היכולת שלנו לייעץ ללקוחותינו על השווקים והתחזיות ולספק להם את היכולת לנהל גידור או השקעה הופכת את לקוחותינו לשמחים יותר והופכת את עסקינו לטובים יותר. אני מאמין, כי היכולת הזו מתאפשרת על ידי אנליזות של Big Data, וזו הסיבה שאחד התחומים החמים ביותר לגיוס עובדים היום הוא של מדעני דטה".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים