תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אינטרנט » ארה"ב: משרד המשפטים יחקור את ההסכם בין גוגל למוציאים לאור

ארה"ב: משרד המשפטים יחקור את ההסכם בין גוגל למוציאים לאור

המשרד פנה לצדדים במטרה לקבל מהם מידע על ההסכם, שהוצע באוקטובר האחרון ● דיוויד דרומונד, ראש המחלקה המשפטית של גוגל, אישר את הפרטים וקרא לשופטים שידונו באישורו "לא לקבל כל סקירה שהמשרד עלול לחשוב עליה" ● על פי ההסכם, תשלם גוגל 125 מיליון דולרים כדי ליצור גוף שבו יוכלו הסופרים לרשום את זכויות היוצרים שלהם ולקבל באמצעותו תמלוגים

מאת 11 ביוני 2009, 13:13 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

משרד המשפטים האמריקני פנה לגוגל במטרה לבדוק את ההסכם בינה לבין ארגוני הסופרים והמוציאים לאור, שיאפשר להשאיר את מיליוני הספרים האלקטרוניים שנמצאים במאגרים של גוגל ברשת. גם המוציאים לאור עצמם קיבלו פנייה מהמשרד כדי לקבל מידע בנושא.

ההסדר הוצע באוקטובר האחרון, וגוגל הסכימה לשלם במסגרתו 125 מיליון דולרים על מנת להקים גוף שבו ירשמו הסופרים את הזכויות על יצירותיהם ויוכלו לקבל תמלוגים בעבורם. הסכם זה עשוי להפוך את ענקית החיפוש לחנות המרכזית שבה יימכרו מיליוני ספרים.

דיוויד דרומונד, ראש המחלקה המשפטית של גוגל, אישר את הפרטים בנוגע לחקירת משרד המשפטים האמריקני וקרא לשופטים שידונו באישור ההסכם ש-"לא לקבל כל סקירה שהמשרד עלול לחשוב עליה".

ההסכם שהושג מביא לקיצה את העוינות בין גוגל לבין המוציאים לאור, שראשיתה ב-2004 – השנה שבה החלה גוגל לסרוק ספרים ולהעלותם לרשת.

ארה"ב: משרד המשפטים יחקור את ההסכם בין גוגל למוציאים לאור Reviewed by on . משרד המשפטים האמריקני פנה לגוגל במטרה לבדוק את ההסכם בינה לבין ארגוני הסופרים והמוציאים לאור, שיאפשר להשאיר את מיליוני הספרים האלקטרוניים שנמצאים במאגרים של גוג משרד המשפטים האמריקני פנה לגוגל במטרה לבדוק את ההסכם בינה לבין ארגוני הסופרים והמוציאים לאור, שיאפשר להשאיר את מיליוני הספרים האלקטרוניים שנמצאים במאגרים של גוג Rating:

הגיבו