תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » זאב שטח, קומדע: "חתימה דיגיטלית בבחירות לכנסת תחסוך למדינה למעלה מחצי מיליארד שקלים"
זאב שטח, מנכ"ל קומדע. צילום: קובי קנטור

זאב שטח, קומדע: "חתימה דיגיטלית בבחירות לכנסת תחסוך למדינה למעלה מחצי מיליארד שקלים"

"בישראל לא קיימת כיום מודעות מספקת לחיסכון בחומרי גלם. הבזבוז האדיר הזה מיותר וגורם לנזקים למשק, נזקים שהיו יכולים להימנע", אמר זאב שטח - מנכ"ל קבוצת קומדע ● לדבריו, "בחירות דיגיטליות ימנעו מצב שבו במהלך בחירות 'צמודות' אנחנו הולכים לישון עם זכייה של מפלגה אחת, ומתעוררים עם זכייה של מפלגה אחרת"

מאת 28 באוקטובר 2012, 12:23 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

"שימוש בחתימה דיגיטלית בבחירות לכנסת היתה חוסכת למדינה למעלה מחצי מיליארד שקלים", אמר זאב שטח, מנכ"ל קבוצת קומדע, בכנס שנערך בסוף השבוע ברמת גן. לדברי שטח, "מעבר לחתימה דיגיטלית בבחירות, על ידי חלוקת כרטיס אלקטרוני לכל בוחר, חוסך כמויות אדירות של נייר ומייתר את שיטת ספירת הקולות הנוכחית, בה נספרים דפי נייר מכל הקלפיות המפוזרות ברחבי הארץ". הוא הדגיש, כי "בחירות דיגיטליות ימנעו מצב שבו במהלך בחירות 'צמודות' אנחנו הולכים לישון עם זכייה של מפלגה אחת, ומתעוררים עם זכייה של מפלגה אחרת. היו דברים מעולם".

שיטת הבחירה הדיגיטלית תאפשר הצבעה באמצעות כרטיס אלקטרוני חכם והקלקת הבחירה על גבי מסך מגע בקלפיות ברחבי הארץ. המדובר בשיטה נוחה ויעילה יותר מהצבעה באמצעות פתקי נייר הנהוגה היום, שתאפשר קבלת תוצאות הבחירות בזמן אמת.

שטח הסביר, כי "בישראל לא קיימת כיום מודעות מספקת לחיסכון בחומרי גלם. הבזבוז האדיר הזה מיותר וגורם לנזקים למשק, נזקים שהיו יכולים להימנע". כבר היום, אמר שטח, "נחסכים למשק עשרות מיליוני שקלים בשנה בזכות השימוש בחתימה הדיגיטלית ובשימושיה הנוספים, כמו המרשם הדיגיטלי המיושם בקופות החולים, שחוסך בעלויות הנייר, וכמובן גם כסף וזמן לרופאים ולמטופלים".

זאב שטח, קומדע: "חתימה דיגיטלית בבחירות לכנסת תחסוך למדינה למעלה מחצי מיליארד שקלים" Reviewed by on . "שימוש בחתימה דיגיטלית בבחירות לכנסת היתה חוסכת למדינה למעלה מחצי מיליארד שקלים", אמר זאב שטח, מנכ"ל קבוצת קומדע, בכנס שנערך בסוף השבוע ברמת גן. לדברי שטח, "מעב "שימוש בחתימה דיגיטלית בבחירות לכנסת היתה חוסכת למדינה למעלה מחצי מיליארד שקלים", אמר זאב שטח, מנכ"ל קבוצת קומדע, בכנס שנערך בסוף השבוע ברמת גן. לדברי שטח, "מעב Rating:

תגובות (2)

  • Avatar

    יובל

    האם חתימה דיגיטלית תביא לחסכון או לא זאת שאלה שמצריכה בדיקה. זה שכמה גופים ירוויחו (הרבה כסף) מכך לא צריך להוכיח לדעתי….

  • Avatar

    איתן כספי

    בחירות דיגיטליות זה הרבה מעבר לחתימות שאתה מנסה למכור, מר שטח. השיטה הזו לא בדוקה ומרובת סיכונים. יש דברים שלא כדאי לקפוץ לתוכם, גם, או בייחוד, אם מישהו מרוויח מכך.

הגיבו