המקל והגזר של משרד התקשורת: קנסות לצד הקלה ברגולציה

משרד התקשורת הטיל עיצומים בסך של כ-1.121 מיליון שקלים על ספקיות אינטרנט שלא הציעו ללקוחותיהן שירותי סינון על מנת להגן על קטינים מפני אתרים ותכנים פוגעניים ברשת ● שימוע לפישוט תהליכים לגורם המעוניין לספק גישה לאינטרנט רחב פס ● שימוע לפחתת סכומי ערבויות הרישיון לבעלי רישיונות תקשורת ב-50% עד 90%

משרד התקשורת

משרד התקשורת הודיע על הטלת עיצומים בסך של כ-1.121 מיליון שקלים על ספקיות אינטרנט שלא הציעו ללקוחותיהם שירותי סינון על מנת להגן על קטינים מפני אתרים ותכנים פוגעניים ברשת.

מן המשרד נמסר, כי במהלך בדיקות שערך מינהל פיקוח ואכיפה במשרד התקשורת התברר, כי בעסקאות שבוצעו לא יידעו הנציגים את הלקוחות בדבר אתרים ותכנים פוגעניים באינטרנט ואפשרויות ההגנה מפניהם. כמו כן לא הוצעו למנויים אפשרות לקבל, ללא תשלום, כלים לסינון אתרים או תכנים, כפי שהן מחויבות ברישיונן. העיצומים שהוטלו: פרימו –   19,560שקלים, טלזר – 87,060 שקלים, טריפל סי –  59,620 שקלים, פרטנר – 225,750 שקלים, הוט נט –  111,060 שקלים, סלקום –  282,370 שקלים, בזק בינלאומי – 298,020 שקלים ואקספון – 37,370 שקלים.

המשרד מסר, כי ימשיך לפעול כדי להגביר את המודעות בקרב הציבור לגבי הסכנות הקיימות ברשת האינטרנט והאפשרויות להתגונן מפניהן, וזאת במטרה למנוע פגיעה בקטינים.

שימוע – פישוט תהליכים לגורם המעוניין לספק גישה לאינטרנט רחב פס

נוסף על כך, פרסם משרד התקשורת שני שימועים נוספים, שלדבריו יעודדו את התחרות ויפחיתו את הנטל הרגולטורי. הראשון עוסק בהקטנת מחויבות כספית ופישוט תהליכים לכל גורם המעוניין לספק גישה לאינטרנט רחב פס לטובת ציבור הצרכנים. בהודעתו ציין המשרד, כי " הליך קבלת רישיון כללי הוא מורכב, ועל כן, כחלק ממדיניות משרד התקשורת לעודד כניסת טכנולוגיות תקשורת חדשות ולקדם תחרות וכניסת מתחרים חדשים לשוק התקשורת, ועל רקע הפעולות שנוקט המשרד לעידוד פריסת תשתיות אינטרנט בפס רחב, המשרד סבור כי יש מקום להנמיך את חסמי הכניסה ודרישות הסף הפורמליות למפעילים חדשים המבקשים לספק את השירות". המשרד מציע שימוע מִדרג אסדרתי, כך שמי שמבקש לספק את השירות, יוכל לעשות זאת בשלב ראשון במתכונת של רישיון מיוחד ולא יחויב ברישיון כללי. מדובר באופן רישוי השירות למבקשים לספק את השירות למי  שאינם בעלי רישיון כללי.

שימוע – הפחתת סכומי ערבויות הרישיון לבעלי רישיונות תקשורת ב-50% עד 90%

השימוע הנוסף עוסק בעדכון גובה סכומי ערבויות הרישיון לבעלי רישיונות תקשורת, שעיקרו הפחתת גובה סכומי ערבויות אלו ב- 50% עד 90%.

בהודעתו, מציין המשרד, כי "בהמשך לבחינה שביצע המשרד בנושא ערבויות הרישיון הקיימות ברשותו, הוחלט לבצע עדכון של סכומי ערבויות אלה לאור שינויים בתנאי השוק לאורך השנים. בחינת גובה סכומי הערבויות בראי החשיפה המשרדית העלה כי יש מקום לערוך הפחתה משמעותית בגובה ערבויות אלה".

"עדכונם של סכומי ערבויות הרישיון תביא להקלה בנטל הרגולטורי הקיים לבעלי הרישיונות בשוק התקשורת בהליכי העמדת הערבות ובעלויות הנדרשות להקמתה ולהחזקתה", מסר המשרד. "בכוחה של הפחתה זו לאפשר לחברות התקשורת להפנות הון ומשאבים להשקעות ופיתוח ולתרום להתפתחות התחרות בשווקים השונים באמצעות צמצום חסם כניסה משמעותי".

גובה סכומי ערבויות הרישיון הקיימים והמוצעים. מקור: עיבודי אגף כלכלה, משרד התקשורת

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים