תוכן פרסומי
ראשי » כללי » דיווחים: גוגל תפיץ מחשבים שיריצו את מערכת ההפעלה שלה

דיווחים: גוגל תפיץ מחשבים שיריצו את מערכת ההפעלה שלה

על פי הדיווחים, גוגל כבר פנתה לכמה חברות מחשבים בניסיון לברר עלויות ואפשרות שייצרו עבורה את המחשבים ● מדובר במחשב Netbook שיהיה מבוסס על מעבד ARM, יימכר עם מסך בגודל של 10.1 אינץ' ויהיה מצויד בנפח של 2 ג'יגה-בייט ובזיכרון RAM

מאת 3 בינואר 2010, 13:13 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

האם גוגל (Google) מתכוונת להיות זאת שתפיץ מחשבים שיריצו את מערכת ההפעלה שלה? מספר חודשים לפני ההשקה של Chrome OS, שמתוכננת לרבעון האחרון של 2010, מדווח האתר הבריטי IBTimes על הערכות שלפיהן מתכוונת גוגל להפיץ מחשבים שתהיה מותקנת עליהם מערכת ההפעלה החדשה שלה. עוד נטען, כי גוגל פנתה לכמה יצרניות מחשבים בכדי לבדוק עמן עלויות ואפשרות שייצרו עבורה את המחשבים.

על פי ההערכות, המחשב שגוגל מתכננת להיפץ הוא Netbook שיהיה מבוסס על מעבד ARM, שבדרך כלל נמצא בטלפונים חכמים, ולא על מעבד האטום של אינטל (Intel). אין בכך הפתעה, משום שמעבדי ARM צורכים פחות חשמל, ולכן – מאפשרים זמן עבודה רב יותר. זהו אחד המשתנים החשובים ביותר עבור מחשב שמיועד למעשה לצורך גלישה אינטנסיבית באינטרנט.

מחשב זה אמור להיות מצויד במסך 10.1 אינץ'. את העבודה הגרפית של המחשב אמור לבצע שבב Tegra מתוצרת NVIDIA. הוא יתמוך בכל דרכי התקשורת האפשריות – אתרנט, Wi-Fi, בלוטות' ו-3G, יהיה מצויד בנפח של 2 ג'יגה-בייט ובזיכרון RAM. אחסון הקבצים המקומי יבוצע בכונן SSD בנפח 64 ג'יגה-בייט, וכמו כל מחשב רגיל – יוצעו בו חיבורי USB, קורא כרטיסי זיכרון ומצלמה.

גם אם גוגל לא תמכור, בסופו של דבר, את המחשבים בעצמה, נראה שמדובר בתבנית ראשונית למחשבים שיאושרו על ידה להתקנת Chrome OS. כפי שהתבטאו ראשי הפרויקט בעבר, מדובר במערכת הפעלה שתותקן ותותאם מראש במדויק למחשבים שיציעו אותה, והמרחק משם למעין תו תקן אינו רב.

דיווחים: גוגל תפיץ מחשבים שיריצו את מערכת ההפעלה שלה Reviewed by on . האם גוגל (Google) מתכוונת להיות זאת שתפיץ מחשבים שיריצו את מערכת ההפעלה שלה? מספר חודשים לפני ההשקה של Chrome OS, שמתוכננת לרבעון האחרון של 2010, מדווח האתר הבר האם גוגל (Google) מתכוונת להיות זאת שתפיץ מחשבים שיריצו את מערכת ההפעלה שלה? מספר חודשים לפני ההשקה של Chrome OS, שמתוכננת לרבעון האחרון של 2010, מדווח האתר הבר Rating:

הגיבו