רבעון טוב ל-AMD – בזכות השבבים לדאטה סנטרים

המכירות של החברה בתחום צמחו ב-80% - מה שהניע את ההכנסות שלה כלפי מעלה, והביא למעבר לרווחיות נקייה ותפעולית כאחד

ד"ר ליסה סו, מנכ"לית AMD.

AMD סיימה את הרבעון הראשון של השנה עם תוצאת חיוביות: ההכנסות שלה עלו והיא עברה לרווחיות נקייה ותפעולית כאחד – כך עולה מהדו"חות שהחברה פרסמה אמש (ג'). אחת הסיבות המרכזיות לכך היא עלייה ניכרת במכירות השבבים של החברה לעולם הדאטה סנטרים.

היה זה רבעון פורה עבור AMD: היא הציגה מעבדים חדשים בתערוכת CES, שנערכה בתחילת ינואר, ובהמשך אותו החודש דווח כי מעבדי ה-Granite Ridge החדשים, שמהווים חלק ממשפחת ה-Ryzen שלה, נכנסים לייצור המוני. כמו כן, החברה השלימה ברבעון הראשון את ההכנות להכרזה על סדרת מעבדי Ryzen Pro 8040, שבוצעה לפני כשבועיים – ברבעון השני.

ולתוצאות

מדובר ברבעון נוסף של עליות בתוצאות של AMD, אם כי נתוני 2023 כולה היו מאכזבים. באשר לשלושת החודשים הראשונים של 2024 – ההוצאות שלה פחתו בתקופה זו ב-1.66% ל-5.44 מיליארד דולר ולעומת זאת, ההכנסות עלו ב-2.3% לכמעט 5.5 מיליארד. הרווח הנקי עמד על 123 מיליון דולר לעומת הפסד נקי של 139 מיליון ברבעון המקביל אשתקד והרווח למניה הגיע לשבעה סנט בהשוואה להפסד של תשעה סנט.

נתונים נוספים מעלים שההוצאות הגולמיות קטנו ב-1.5% ל-2.9 מיליארד דולר, הרווח הגולמי עלה ב-8.5% ל-2.6 מיליארד והרווח הגולמי השולי עמד על 47%. בסעיפים התפעוליים, ההוצאות רשמו גידול זעום של 0.8% ל-2.5 מיליארד דולר, והרווח התפעולי הסתכם ב-36 מיליון דולר לעומת הפסד תפעולי של 145 מיליון ברבעון המקביל אשתקד. חבות המס הרבעונית עמדה על 45 מיליון דולר בהשוואה להחזר מס של 14 מיליון.

מנכ"לית AMD, ד"ר ליסה סו, שבמהלך הרבעון נכנסה לרשימת המיליארדרים העולמית של פורבס, אמרה לאחר פרסום התוצאות כי "היה לנו רבעון חזק, בעיקר בזכות הפעילות שלנו בתחום הדאטה סנטרים, שבמהלך הרבעון זינקה בכ-80%".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים