מאסטרקארד רוכשת פלטפורמת תשלומים אונליין ב-3.2 מיליארד דולר

רכישת נטס הדנית היא הגדולה ביותר בהיסטוריה של מאסטרקארד, ומהווה ניסיון נוסף של ענקית כרטיסי האשראי להתקדם לעיסוק שמעבר לעסקיה המסורתיים ● העסקה עתידה להיסגר ב-2020

מאסטרקארד

בעסקה – הגדולה ביותר שלה עד היום – מאסטרקארד תרכוש את חברת נטס הדנית תמורת 2.85 מיליארד יורו, שהם 3.19 מיליארד דולר. הנרכשת פיתחה פלטפורמת תשלומים אלקטרונית, ולאחר הרכישה מאסטרקארד תוכל להתקדם ולהציע גם שירותי סליקה ותשלומים בזמן אמת, כך לפי הצהרתה מאתמול (ג').

מאסטרקארד אישרה גם כי הרכישה "תנגוס" מהרווחים שלה עד שנתיים לאחר סגירת העסקה, שצפויה להתרחש מתישהו במחצית הראשונה של 2020.

המהלך הגיע 24 שעות לאחר שהפדרל ריזרב הודיע כי ארצות הברית תהיה המדינה האחרונה שתפתח ותשיק מערכת תשלומים בזמן אמת. המערכת, שתיקרא FedNow, מיועדת להביא יכולת תשלומים בזמן אמת לשוק בכללותו, ולהגביר את קצב תזרימי הכסף בפריסה ארצית, כמו גם מחוץ לארה"ב.

"זמן אמיתי הוא אמיתי, הוא כאן וזה ממשיך לצמוח", אמר מייקל מיאבאך, מנהל המוצר והחדשנות הראשי של מאסטרקארד. "מה שמצאנו ב-Nets זה עסק שמוטמע עמוק בכמה משוקי התשלומים החדשניים והתוססים ביותר בעולם", הוסיף.

על פי הדיווחים, Mastercard מתכננת להרחיב את עסקי נטס מעבר לשווקים הראשוניים שלה במדינות הנורדיות. החברה גם אישרה את כוונתה לחפש הזדמנויות רכישה נוספות במרחב התשלומים בזמן אמת, ובתחומים אחרים. "אנו חברה מרובת מסלולים – עסקה זו ממחישה עוד יותר את עוצמת האסטרטגיה שלנו, תוך הקפדה על הנוף המשתנה, ומספקת בחירה חיונית לבנקים, לעסקים ולצרכנים," אמר מיאבאך.

הרכישה היא, כאמור, הגדולה בתולדות מאסטרקארד, אם השנה כבר הוציאה ענקית כרטיסי האשראי כ-1.1 מיליארד דולר על רכישות והשקעות אסטרטגיות במניות. הרכישות השנה כללו את חברת Ethoca, שעוזרת לסוחרים לזהות הונאה; את Vyze, ספקית תשלומים בנקודת נמכירה; את טרנסאקטיס, המתמקדת בתשלומי חשבונות; ואת טרנספאסט, רשת תשלומים חוצה גבולות.

אנליסט וודבוש, משה קתרי, אמר ל-MarketWatch כי הרכישה "נראית כמו רכב מונטיזציה אחר", משום שהן מסטרקארד והן ויזה מרחיבות את המערכות האקולוגיות של התשלומים שלהם, ומספקות לשתי הרשתות יכולת לייצר עיבוד תשלומים ש"מעבר למסורתי". לדבריו, "רכישה זו מספקת מסילת עיבוד מצטברת, המתמקדת בתשלומים אמיתיים כמו גם בפתרונות הקשורים לאנליסטיקה".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים