תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » יד ושם יהפוך טקסטים וקטעי קול על השואה לסרטונים
יד ושם. צילום: Rparys, BigStock

יד ושם יהפוך טקסטים וקטעי קול על השואה לסרטונים

הפרויקט יבוצע על ידי הסטארט-אפ Wibbitz, מתוך הכרה במעבר ההולך וגובר לצריכת תוכן בווידיאו והרצון להנציח את השואה בדרך זו

מאת 12 באפריל 2018, 11:21 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

השואה מתועדת בכל מיני דרכים – טקסט, קטעי קול, סרטוני וידיאו ועוד. אלא שכמו שאומרים, אין טוב ממראה עיניים כדי להמחיש על הצד הטוב ביותר את הזוועות של הימים ההם, את סיפורי הניצולים ואת ההתמודדות שלהם ושל צאצאיהם עם הנושא. בנוסף, יותר ויותר משתמשים מעדיפים לצרוך את התוכן באמצעים ויזואליים, ובעיקר בווידיאו. לכן, החליטו ביד ושם להמיר קבצי טקסט וקטעי קול שנמצאים ברשותם לסרטונים.

לצורך כך, חברו אנשי המוסד להנצחת השואה לסטארט-אפ הישראלי Wibbitz, שפיתח פלטפורמת יצירת וידיאו מבוססת בינה מלאכותית, שמאפשרת להפוך קבצי טקסט וקול לסרטונים באופן אוטומטי ובלחיצת כפתור. החברה יוצרת תוכן וידיאו ליותר מ-400 אתרי תוכן, ומתאימה את הפלטפורמה שלה למחשבים, מובייל וכלל הרשתות החברתיות.

הקבצים שיומרו לסרטונים כוללים סיפורים שמתועדים ביד ושם בשפות שונות מתקופת מלחמת העולם השנייה, שמנציחים את סיפורי הניצולים והקורבנות, ומידע על חסידי אומות העולם ועל חיי היהודים לפני השואה.

זוהר דיין, מנכ"ל וממייסדי Wibbitz, אמר כי "אנחנו מתרגשים עד עומק ליבנו להפוך לשותפים של יד ושם. הטיפול בתוכן חשוב זה הוא אבן דרך משמעותית מבחינתנו, ואנחנו עוזרים בכך להנציח ולהפיץ את המורשת החשובה של השואה".

Wibbitz הוקמה על ידי דיין ויותם כהן ב-2011. היא מעסיקה 100 עובדים במשרדים בתל אביב, ניו-יורק ופריז, ומתכננת להגדיל את מספרם ל-150 בחודשים הקרובים. בין שותפות המדיה המרכזיות שלה ניתן למצוא את טיים (Time), רויטרס (Reuters), פורבס (Forbes) ו-The Street.

יד ושם יהפוך טקסטים וקטעי קול על השואה לסרטונים Reviewed by on . השואה מתועדת בכל מיני דרכים - טקסט, קטעי קול, סרטוני וידיאו ועוד. אלא שכמו שאומרים, אין טוב ממראה עיניים כדי להמחיש על הצד הטוב ביותר את הזוועות של הימים ההם, א השואה מתועדת בכל מיני דרכים - טקסט, קטעי קול, סרטוני וידיאו ועוד. אלא שכמו שאומרים, אין טוב ממראה עיניים כדי להמחיש על הצד הטוב ביותר את הזוועות של הימים ההם, א Rating: 0

הגיבו