תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » דו"ח ה-MoneyTree: ההשקעות בחברות מגובות הון-סיכון צנחו ב-29% לפחות מ-200 מיליון דולרים

דו"ח ה-MoneyTree: ההשקעות בחברות מגובות הון-סיכון צנחו ב-29% לפחות מ-200 מיליון דולרים

מדובר בירידה דרמטית ברבעון הראשון של השנה לעומת הרבעון האחרון אשתקד, בו גויסו 277 מיליון דולרים ● לעומת זאת, מדובר בעלייה של 19% לעומת הרבעון הראשון של 2012, בו גויסו 165 מיליון ● רובי סולימן, שותף וראש מגזר ההיי-טק ב-PwC Israel: "השקעות קטנות ומוקדמות זמינות לחברות וכפועל יוצא מכך קמים מיזמים חדשים רבים, אולם בשלבים מאוחרים ומשמעותיים יותר נתקלות החברות בקשיים ובמיעוט אפשרויות לגיוס הון בשוק הישראלי, מה שגורם למיזמים רבים יותר ויותר לגייס בחו"ל"

מאת 20 במאי 2013, 12:26 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

ירידה חדה בהשקעות בחברות המגובות הון-סיכון ברבעון הראשון של השנה: על פי דו"ח ה-MoneyTree של פירמת רואי החשבון PwC Israel, החברות הללו גייסו בישראל במהלך הרבעון 196 מיליון דולרים – צניחה של 29% לעומת הרבעון האחרון של 2012, בו גויסו 277 מיליון. לעומת זאת, מדובר בעלייה של 19% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, שהסכום שהן גייסו בו עמד על 165 מיליון דולרים.

עוד עולה מהנתונים שמספר חברות ההיי-טק הישראליות שביצעו גיוסים במהלך הרבעון עמד על 51 אל מול 52 חברות ברבעון הקודם ו-48 ברבעון המקביל אשתקד. כמו כן, חלה ירידה תלולה בממוצע ההשקעה בחברה, במונחים של רבעון לרבעון: במהלך הרבעון המדווח הוא עמד על 3.6 מיליון דולרים בעוד שבקודמו הוא הגיע ל-5.3 מיליון. עם זאת, מדובר בעלייה קלה לעומת הרבעון הראשון של 2012, אז הגיע הסכום ל-3.4 מיליון.

הדו"ח אף התייחס לעסקות ששוויין יותר מ-10 מיליון דולרים. בשלושת החודשים הראשונים של השנה הושקעו ב-9 עסקות כאלה 128 מיליון דולרים בהשוואה ל-12 עסקות שהסתכמו ב-191 מיליון דולרים ברבעון הקודם ו-5 עסקות שהסתכמו ל-70.5 מיליון ברבעון המקביל אשתקד.

רובי סולימן, שותף וראש מגזר ההיי-טק ב-PwC Israel, ציין ש-"ברבעון הראשון של 2013, אנחנו עדיין עדים לרמת השקעות נמוכה יחסית בחברות מושקעות הון-סיכון. מגמה זהה קיימת בארצות הברית, בה נרשמה ברבעון זה רמת השקעות הון-סיכון הנמוכה ביותר בשנתיים האחרונות. זאת, בעוד שנראה שנוכחותם בשוק של גופי השקעה אחרים, כגון: אנג'לים, קרנות פרטיות, חממות ואקסלרטורים, גוברת. כך גם כמות ההשקעות שאינן הון-סיכון, בשלבים מוקדמים של החברות. נוצר מצב בו השקעות קטנות בשלבים מוקדמים זמינות לחברות וכפועל יוצא מכך קמים מיזמים חדשים רבים. אולם, בשלבי גיוס הון מאוחרים ומשמעותיים יותר נתקלות החברות בקשיים ובמיעוט אפשרויות לגיוס הון בשוק הישראלי, מה שגורם למיזמים רבים יותר ויותר לצאת ולגייס בחו"ל".

דו"ח ה-MoneyTree: ההשקעות בחברות מגובות הון-סיכון צנחו ב-29% לפחות מ-200 מיליון דולרים Reviewed by on . ירידה חדה בהשקעות בחברות המגובות הון-סיכון ברבעון הראשון של השנה: על פי דו"ח ה-MoneyTree של פירמת רואי החשבון PwC Israel, החברות הללו גייסו בישראל במהלך הרבעון ירידה חדה בהשקעות בחברות המגובות הון-סיכון ברבעון הראשון של השנה: על פי דו"ח ה-MoneyTree של פירמת רואי החשבון PwC Israel, החברות הללו גייסו בישראל במהלך הרבעון Rating:

הגיבו