תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אבטחת מידע וסייבר » מחקר: רק רבע מהחולים רוצים שהנתונים הרפואיים שלהם יהיו ממוחשבים

מחקר: רק רבע מהחולים רוצים שהנתונים הרפואיים שלהם יהיו ממוחשבים

רוב מוחץ של החולים הביע במחקר חדש, שמומן על ידי זירוקס, דאגה מהשימוש בתיקים רפואיים ממוחשבים ורק 40% ציינו שרשומה רפואית ממוחשבת תביא לשיפור הטיפול בהם ● על פי החוקרים, המסקנה העיקרית העולה מהמחקר היא שנדרש להעלות את המודעות של המטופלים ליתרונות הגלומים ברשומה רפואית ממוחשבת

מאת 7 באוגוסט 2012, 9:36 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

הרופאים אמנם מגלים עניין רב בתיק הרפואי הממוחשב, אולם החולים חוששים ממנו: רק 26% מהם השיבו במסגרת מחקר חדש שהם רוצים שהנתונים הרפואיים שלהם יהיו ממוחשבים.

המחקר בוצע במאי השנה על ידי האריס אינטראקטיב (Harris Interactive) ומומן על ידי זירוקס (Xerox). הוא נערך זו השנה השלישית, תחת הכותרת EHR3 (ר"ת רשומה רפואית ממוחשבת 3), בקרב 2,147 מבוגרים חולים בארצות הברית.

על פי החוקרים, המסקנה העיקרית העולה מהמחקר היא שנדרש להעלות את המודעות של המטופלים ליתרונות הגלומים ברשומה רפואית ממוחשבת. זאת, בין היתר מאחר ש-85% מהמשיבים הביעו דאגה מהשימוש בתיקים רפואיים ממוחשבים ומאחר שזה שלוש שנים, שמספר המשיבים שציינו שרשומה רפואית ממוחשבת תביא לשיפור הטיפול בהם נותר יציב ועמד על 40%.

לדברי מרקוס פרומהרז, מנהל החדשנות הראשי של זירוקס לעולם הבריאות, "החינוך הוא המפתח על מנת לרכך את הגישה של המטופלים לרשומה רפואית ממוחשבת. הוא יהיה מרכיב מפתח חשוב בהבנה שהמידע הרפואי האישי מצוי מאחורי חומות האש של בתי החולים, והוא מוגן באותה הרמה כמו המידע הפיננסי בבנקים".

על פי ננסי פבוזי, אנליסטית לעולם הבריאות בפרוסט אנד סאליבן (Frost & Sullivan), "ההד התקשורתי השלילי שנוצר לאחר כל אירוע של דליפת מידע רפואי הוא אחד הגורמים שמעכבים את מוכנות הציבור לשימוש ברשומה רפואית ממוחשבת. חיפוש במסד הנתונים קל יותר מניסיונות לאיתור אותו מידע בין הררי קלסרים. בנוסף, רשומה רפואית ממוחשבת עשויה להביא לגילוי אלרגיות ותגובות בין תרופתיות. מידע זמין יכול להציל חיים".

"אם יש דבר אחד שהמחקר הזה אומר לנו זה שלעולם אל לספקיות ה-IT לפתח או לפרוס את הטכנולוגיות שלהן מחוץ להקשר אנושי," אמר סטיב הובר, מנכ"ל מרכז הפיתוח של זירוקס.

הנתונים העולים מהמחקר סותרים את עמדתם של הרופאים לגבי ההשלכות הנובעות מהשימוש ברשומה רפואית ממוחשבת. מחקר שנערך באחרונה העלה, כי 75% מהם מאמינים ששימוש שכזה יביא לשיפור הטיפול בחולים. במחקר אחר, שנערך באוניברסיטת הארוורד, העריכו 84% מהרופאים ששימוש ברשומה רפואית ממוחשבת יביא לצמצום התביעות נגדם בגין רשלנות רפואית.

רוצים לשמוע עוד? הרשמו עכשיו ל-Smart Doctor 2012 – הוועידה השנתית לרפואה מקוונת ומערכות מידע רפואיות

מחקר: רק רבע מהחולים רוצים שהנתונים הרפואיים שלהם יהיו ממוחשבים Reviewed by on . הרופאים אמנם מגלים עניין רב בתיק הרפואי הממוחשב, אולם החולים חוששים ממנו: רק 26% מהם השיבו במסגרת מחקר חדש שהם רוצים שהנתונים הרפואיים שלהם יהיו ממוחשבים. המחקר הרופאים אמנם מגלים עניין רב בתיק הרפואי הממוחשב, אולם החולים חוששים ממנו: רק 26% מהם השיבו במסגרת מחקר חדש שהם רוצים שהנתונים הרפואיים שלהם יהיו ממוחשבים. המחקר Rating:

הגיבו