גולשים סיניים תקפו את המחשבים של הדאלאי לאמה ומשרד הביטחון ההודי

האקרים מהמדינה קראו אי-מיילים שנשלחו לדאלאי לאמה וגנבו מסמכים של משרד הביטחון בניו-דלהי - כך נמסר בדו"ח קנדי שפורסם אתמול (ג') ● ככל הנראה, מדובר בגולשים הקשורים לעולם התחתון הסיני, ולא ברור אם הם העבירו את המידע לשלטונות ● דוברת מטעם משרד החוץ הסיני אמרה, כי "אנחנו מתנגדים בתוקף לכל פשיעה קיברנטית, כולל לפריצות"

הסינים ממשיכים לתקוף: על פי דו"ח שפרסמו אתמול (ג') חוקרים קנדיים, פרצו האקרים מהמדינה את המחשבים של הדאלאי לאמה, וקראו אי-מיילים שנשלחו אליו. כמו כן, הם חדרו למחשבים של משרד הביטחון ההודי וגנבו מהם מסמכים.

המתקפות בוצעו דרך טוויטר (Twitter), הקבוצות של גוגל (Google) ושירות הדואר האלקטרוני של יאהו! (!Yahoo), והתחקות אחריהן הובילה לשרתים הממוקמים בסין.

בדו"ח, שכותרתו "צללים בעננים", נכתב, כי המתקפה בוצעה על ידי גולשים שככל הנראה מקושרים לעולם התחתון בסין. ייתכן שאותם פורצים העבירו את המידע לממשל הסיני, אולם עדיין לא ברור אם אמנם היה כך.

עם זאת, נארט ווילנוב, שכמו מחברי הדו"ח האחרים משמש כחוקר באוניברסיטת טורונטו, אמר, כי "לא מצאנו ראייה חותכת המובילה את הפריצות לממשלה בבייג'ינג. למעשה, היה לנו שיתוף פעולה טוב עם מאוד עם הסינים, והתרשמנו שהם פועלים כדי להבין את מהות המתקפה ולטפל בה".

דוברת מטעם משרד החוץ הסיני אמרה, כי המדיניות של סין בנושא "מאוד ברורה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל פשיעה קיברנטית, כולל לפריצות".

יצוין שלפני כשנה, גילו אותם חוקרים פריצה דומה למחשבים של הממשלה הטיבטית הגולה.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים