תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אבטחת מידע וסייבר » גורמי ממשל מה-NSA והמקבילה הבריטית, ה-GCHQ, מסייעים לפרויקט Tor
מעכשיו ניתן לגלוש בו גם בפייסבוק. פרוייקט TOR

גורמי ממשל מה-NSA והמקבילה הבריטית, ה-GCHQ, מסייעים לפרויקט Tor

"צריך לחשוב על סוג האנשים שמסוגלים לעשות את זה ושיש להם את המומחיות והזמן לקרוא את קוד המקור של Tor במשך שעות וחודשים, ולמצוא את הבאגים הסופר-עדינים", אומרים מומחים בפרויקט

מאת 25 באוגוסט 2014, 10:38 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

פרויקט TOR הוא כלי אינטרנטי, המסייע לגלוש ברשת בצורה אנונימית ולא מורגשת, משהו כמו הרואה ואינו נראה. ברור שגורמי ממשל ביטחוניים (כמו ה-NSA) מנצלים את הבאגים שהם מוצאים בו כדי למנוע פעילות פלילית ברשת, וגם, למצער, לרגל וסתם לפגוע בפרטיות המשתמשים, כפי שחשף  אדוארד סנואודן וגרם למהומה עולמית.

כעת מסתבר, לפחות להערכתו של אנדרו לימאן, המנהל התפעולי של פרויקט  Tor, כי דווקא גורמי ממשל מה-NSA וגם מן הסוכנות המקבילה הבריטית, ה-GCHQ, מסייעים לפרויקט Tor ומדווחים לו בהיחבא על פגיעויות שהם מוצאים בכלי כדי למנוע מעמיתיהם להשתמש בו לצורך מעקב.

בראיון ל-BBC ׁסיפר לימאן כי ב-Tor התקבלו דיווחי באגים מסוכנויות אבטחה על בסיס חודשי, אך דווקא תכונות האבטחה של הכלי אינם מאפשרים לגלות מי עומד מאחוריהם. "זו תחושת בטן", הוא ציין.

"צריך לחשוב על סוג האנשים שמסוגלים לעשות את זה ושיש להם את המומחיות והזמן לקרוא את קוד המקור של Tor במשך שעות, שבועות וחודשים ולמצוא את הבאגים הסופר-עדינים, או דברים אחרים שבדרך כלל אף אחד לא מבחין בהם ברוב התוכנות המסחריות", הוא הסביר. "העובדה שאנחנו מקבלים דיווחי באגים אנונימיים לחלוטין מאפשרת להם לדווח לנו בלי חשש שייחשפו".

Tor הוא כלי שבנוי כמו מנהרות רשת, המשמשות לניתוב בקשות מידע או הורדת דפים בצורה שלא מאפשרת לאתר שגולשים בו באמצעות הכלי לגלות מיהו הגולש. שמו של הכלי הוא ראשי התיבות של המילים The Onion Network – רמז לשכבות האבטחה המרובות שהוא כולל.

גורמי ממשל מה-NSA והמקבילה הבריטית, ה-GCHQ, מסייעים לפרויקט Tor Reviewed by on . פרויקט TOR הוא כלי אינטרנטי, המסייע לגלוש ברשת בצורה אנונימית ולא מורגשת, משהו כמו הרואה ואינו נראה. ברור שגורמי ממשל ביטחוניים (כמו ה-NSA) מנצלים את הבאגים שהם פרויקט TOR הוא כלי אינטרנטי, המסייע לגלוש ברשת בצורה אנונימית ולא מורגשת, משהו כמו הרואה ואינו נראה. ברור שגורמי ממשל ביטחוניים (כמו ה-NSA) מנצלים את הבאגים שהם Rating: 0

הגיבו