תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אבטחת מידע וסייבר » מארק הרד, אורקל: "החדשנות הרגה את פשטות ה-IT"
מארק הרד, מנכ''ל משותף של אורקל. צילום: יח"צ

מארק הרד, אורקל: "החדשנות הרגה את פשטות ה-IT"

"המורכבות יצרה מצב של סביבת IT קשה לתחזוקה ולעדכון - עמק הסיליקון לא בחר באסטרטגיה של מורכבות, אלא שהחדשנות הלכה והסתבכה במהלך השנים ו-'על הדרך' הרגה את הפשטות", כך אמר לאנשים ומחשבים מארק הרד, מנכ''ל משותף באורקל

מאת 3 באוקטובר 2017, 9:59 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר גוגל+ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

"במהלך השנים, מהנדסים מעולים בנו חתיכות של IT וספקיות ה-IT מכרו והטמיעו אותן. מפה לשם, מערכי המחשוב בארגונים הפכו להיות מערכות ואפליקציות מסובכות. המורכבות הזו יצרה מצב של סביבת IT קשה לתחזוקה ולעדכון. עמק הסיליקון לא בחר באסטרטגיה של מורכבות – אלא שהחדשנות הלכה והסתבכה במהלך השנים ו'על הדרך', הרגה את הפשטות", כך אמר לאנשים ומחשבים מארק הרד, מנכ"ל משותף, אורקל (Oracle).

הרד אמר את הדברים אתמול (ב'), במסיבת עיתונאים  במסגרת כנס Oracle Open World 2017. הכנס מתקיים השבוע בסן פרנסיסקו בהשתתפות 62 אלפי מקצועני IT, לקוחות ענקית ה-IT ושותפיה, ביניהם יותר מ-100 לקוחות ישראלים.

הרד פתח את דבריו בהתייחסו לפיגוע הירי בלאס וגאס, ואמר כי "העיר חשובה עבורנו. יש שם עובדים רבים של אורקל, ויש לקוחות רבים וחשובים. תפילותינו עם משפחות ההרוגים ואיחולי החלמה לפצועים".

איומי הסייבר פוגעים במוניטין של חברות

מחשוב הענן, אמר הרד, "הוא היום הכוח אשר מניע את ה-IT. התל"ג העולמי צמח בשנים האחרונות באחוזים בודדים. אלא שמתוך 75 טריליון דולרים לשנה, 40% מהם מקורם בסין. בלא סין, היקף ה-IT העסקי (מכירת מחשוב לארגונים, י.ה.) העולמי עומד על טריליון דולר, והוא בצמיחה שטוחה (0%), או בגידול צנוע של 1% בשנה. זאת, לעומת היקף ה-IT הצרכני, הנמצא בצמיחה שנתית ממוצעת של כ-20%".

"ארגונים רוצים לצמוח יותר, אבל זה לא יקרה. אז המפתח לשינוי כלשהו יהיה בצורך רב יותר בהתייעלות, חיסכון בהוצאות ושיפור הביצועים", הסביר.

"ה-IT השפיע ומשפיע על כל אחד ואחד ועל כל ארגון ובכל מגזר תעשייתי", הסביר הרד, "נטפליקס (Netflix) הרגה את ספריות הווידיאו, הספרים האלקטרוניים פוגעים ונוגסים בחנויות וברשתות הספרים. כל ארגון, לא משנה באיזה מגזר, ירצה יותר רווח, יותר נתח שוק, פחות הוצאות, שיפור בתזרים המזומנים שלו". לדבריו, "תחום ניהול הסיכונים צובר תאוצה. איומי הסייבר פוגעים במוניטין של חברות, ובהתאמה, בעסקיהן".

"עקרונות הצמיחה בארגונים", הסביר הרד, "הם הזרקת חדשנות לעסק, בידול תחרותי, הנפקת מוצרים טובים יותר, בניית שירותים טובים יותר ושיפור חוויית לקוח, על ידי בניית נאמנות. אנו צמחנו בשנה הכספית ב-7%, בתעשייה שגדלה ב-1%. בנינו מוצרים ושירותים טובים יותר והגדלנו את נתח השוק שלנו על חשבון המתחרים".

כיום, אמר הרד, "מנכ"ל של ארגון מכהן בתפקידו בממוצע 18 רבעונים, ארבע וחצי שנים. מופעל עליו לחץ לעשות דברים מהר וטוב יותר. הנהלות רוצות שיפור של ביצועים. האימוץ של טכנולוגיות קורה מהר יותר ממה שהמנמ"ר יכול לעכל".

"תחזוקת מערכות ה-IT גוזלת למנמ"ר 80% מהתקציב שלו. מנגד, מנכ"לים מכווצים את תקציב החדשנות. צריך למצוא דרכים להצליח ליצור שיבוש (חיובי) כדי להצליח. אלא שהמנמ"ר מוצא עצמו מתמודד מול מתחרים חדשים ומשבשים, כאשר יש לו מערכות מורשת (Legacy), וזה קשה. בנוסף, איומי הסייבר הם נקודה כואבת אחרונה. איומים אלה יילכו ויחמירו, ובסוף יפגעו גם במנכ"לים, כפי שקרה בפיטורים האחרונים של מנכ"ל אקוויפקס (equifax)".

"ההטלאה הממוצעת של מניעת נוזקה", אמר הרד, "אורכת כמה חודשים עד שנה, עד שהיא ממומשת במלואה, כי יש הרבה מערכות IT, הרבה בסיסי נתונים, הרבה חומרה והרבה תוכנה שנדרש להטליא. אצלנו, ההטמעה של ההטלאות היא מיידית, כי היא מבוצעת בענן. בשיחות שלי עם מנכ"לים של תאגידי ענק, נדהמתי לגלות שהם יודעים מה זו הטלאה".

"הסיכון שבאיומי הסייבר – עצום"

"הסיכון הכרוך באיומי הסייבר הוא עצום", אמר המנכ"ל המשותף של אורקל. "מהנדסים מעולים בנו במהלך השנים 'חתיכות IT', וספקיות המחשוב מכרו אותם. מפה לשם, נוצר מצב של מערכות מחשוב ואפליקציות מסובכות. המורכבות הזו הניעה ויצרה סביבה קשה לתחזוקה ולעדכון. זה נהיה יקר, קשה, מורכב, ולעתים מסוכן – ופה מגיע הענן. מחשוב הענן הוא בעל יכולת גידול, הוא ממוטב, זו ערימת IT מאובטחת, מבוססת תקנים והלקוח הארגוני לא צריך להתעסק עם זה".

"חלפה השאלה האם המחשוב ענן, כן או לא, השאלה היא מתי", אמר הרד. "למה ענן שלנו – כי הוא מפחית משמעותית את העלות בעלות כוללת, TCO, הוא חדשני, הוא מאובטח ביותר, הוא משלב טכנולוגיות בצמיחה, הוא מספק יותר יכולות ל-IT הארגוני. האסטרטגיה שלנו היא בניית שכבות של אפליקציות, פלטפורמה ותשתיות – וכך אנו מספקים יכולות מעבר לענן, או יכולות בניית IT התחלתית בענן לארגונים צעירים. יש לנו את המערכת השלמה ביותר של תוכנה כשירות, פלטפורמה כשירות ותשתיות כשירות. הכל הולך ביחד, ומשלים זה את זה".

הרד סיים את דבריו בהקריאו את התגובות של אנשים לתחזיות שלו משנה שעברה, בכנס החברה ב-2016, לגבי מה צפוי לקרות בעולם המחשוב בשנת 2025. הוא כינה את התגובות הללו "מרושעות", אולי בהדהוד לדברי נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ.

כך, בתגובה לציוצים לפיהם "דבר מדבריך לא יהיה נכון", "אינך מבין כלום במחשוב", "אתה מפגין בורות בנושא הענן", "מה אתה חוזה – בשנת 2025 ממילא לא תהיה מנכ"ל – הרד הביא נתונים ממחקרים של IDC, סיסקו (Cisco) ועוד, לפיהם, התחזיות שלו היו צנועות, וכי הגידול במחשוב ענן יהיה גדול מהצפוי.

מארק הרד, אורקל: "החדשנות הרגה את פשטות ה-IT" Reviewed by on . "במהלך השנים, מהנדסים מעולים בנו חתיכות של IT וספקיות ה-IT מכרו והטמיעו אותן. מפה לשם, מערכי המחשוב בארגונים הפכו להיות מערכות ואפליקציות מסובכות. המורכבות הזו "במהלך השנים, מהנדסים מעולים בנו חתיכות של IT וספקיות ה-IT מכרו והטמיעו אותן. מפה לשם, מערכי המחשוב בארגונים הפכו להיות מערכות ואפליקציות מסובכות. המורכבות הזו Rating: 0

תגובות (1)

  • גיל

    וואו , ואני חשבתי שנשמע משהו אחר חוץ מענן….Shocking…

הגיבו