תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אבטחת מידע וסייבר » ארצות הברית: מדינת פנסילבניה תובעת את אובר בגלל מתקפת סייבר
פחות דגש על סין - יותר דגש על הודו, אמריקה הלטינית והמזרח התיכון. אובר. צילום אילוסטרציה: Pe3check, BigStock

ארצות הברית: מדינת פנסילבניה תובעת את אובר בגלל מתקפת סייבר

פרטים של לפחות 13,500 נהגי ולקוחות אובר נגנבו באוקטובר 2016 ולפי התובע הכללי של פנסילבניה, החברה הפגינה בעקבות כך "התנהלות מזעזעת", כיוון ששילמה להאקרים והמתינה עם חשיפת הפריצה ● אובר: אנחנו לא מכחישים את אחריותנו, אבל דורשים יחס הוגן

מאת 6 במרץ 2018, 14:39 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר גוגל+ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

התובע הכללי של פנסילבניה, ג'וש שפירו, הגיש אתמול (ב') תביעה נגד אובר (Uber) על שבמשך שנה לא הודיעה לאלפי נהגים שהאקרים שמו את ידיהם על המידע האישי שלהם.

על פי התביעה, שהוגשה בבית המשפט בפילדלפיה, האקרים גנבו את השמות ומספרי רישיון הנהיגה של לפחות 13,500 נהגי אובר בפנסילבניה. המדינה מאשימה את ענקית שיתופי הנסיעות באי ציות לחוק פדרלי, שחייב אותה להודיע לאנשים על הפרת הנתונים המשפיעה עליהם בתוך "מסגרת זמן סבירה".

אובר, שפועלת בליהיי ואלי שבמדינה, הודתה בנובמבר האחרון שבמשך יותר משנה לא גילתה לציבור או לנפגעים את דבר הפריצה, שבמסגרתה נגנב ממנה מידע אישי על יותר מ-57 מיליון לקוחות ונהגים. זאת מאחר שלטענתה, היא עסקה בחקירת המקרה.

התביעה של מדינת פנסילבניה מבקשת להטיל על החברה קנסות גבוהים. לפי החוק במדינה זו, שפירו יכול לתבוע 1,000 דולר על כל הפרה. כלומר, משרד התובע הכללי יכול לבקש מבית המשפט לפסוק לרעת אובר סכום של 13.5 מיליון דולר.

אובר: "שינינו גישה"

"כשנודע על הפרת הנתונים ב-2016, אובר לא הודיעה לרשויות אכיפת החוק או לצרכנים על ההפרה", נכתב בתביעה. "במקום זאת, אובר שילמה להאקרים לפחות 100 אלף דולר בכדי למחוק את נתוני הצרכן שהשיגו ולשמור על שקט בנוגע להפרה", כתב שפירו בהצהרה, והוסיף שבתשלום דמי הכופר היא הפגינה "התנהלות מזעזעת של תאגיד".

מנגד, דובר החברה מסר שהמנהיגות החדשה שלה נקטה בשורה של צעדים "כדי להיות אחראית ולהגיב באחריות".

ואולם, שפירו, שלא ממש התרשם שחל שינוי בגישת החברה, טען ש-"הרגשנו שאובר לא רצינית ב-'הלוך חזור' שהיה לנו אתה. הרגשנו שהם מנסים לסובב אותנו, והם ניסו לעצור את החקירה שלנו".

שפירו אמר שלפי חוקי המדינה, לפנסילבנים יש זכות לדעת שהנתונים שלהם מוגנים כשהם מעבירים אותם לחברה גדולה. "מה שבאמת מרגיז אותי זה שאובר לא הודיעה לאנשים בזמן. הם באמת ניסו לכסות את זה יותר משנה וכתוצאה מכך הפרו שני חוקים בפנסילבניה: חוק ההודעה על הפרת הנתונים וחוק הסחר ההוגן", אמר.

טוני ווסט, המנהל המשפטי הראשי של אובר, ענה להאשמות וטען שעם כניסתו לתפקיד, לפני שלושה חודשים, הוא הבטיח למדינה ולרשויות הפדרליות שאובר בודקת את הפרת הנתונים. "אני אישית הגעתי לתובע הכללי שפירו ולצוותו באותו הלך רוח לפני מספר שבועות", אמר.

"על אף שאני מופתע מתלונתה של פנסילבניה, אני מצפה להמשיך את הדיאלוג שהתחלנו, מאחר שאובר מבקשת לפתור את העניין", ציין. "אנחנו לא מתרצים את הכישלון הקודם בנוגע לחשיפת הפרת הנתונים, הייתי גלוי בנוגע לעובדה שאובר מבינה שהיא נחשבת אחראית. הבקשה היחידה שלנו היא שיתייחסו לאובר באופן הוגן ושכל עונש (שהחברה תקבל – ג"פ) יתאים באופן סביר לעובדות".

ארצות הברית: מדינת פנסילבניה תובעת את אובר בגלל מתקפת סייבר Reviewed by on . התובע הכללי של פנסילבניה, ג'וש שפירו, הגיש אתמול (ב') תביעה נגד אובר (Uber) על שבמשך שנה לא הודיעה לאלפי נהגים שהאקרים שמו את ידיהם על המידע האישי שלהם. על פי ה התובע הכללי של פנסילבניה, ג'וש שפירו, הגיש אתמול (ב') תביעה נגד אובר (Uber) על שבמשך שנה לא הודיעה לאלפי נהגים שהאקרים שמו את ידיהם על המידע האישי שלהם. על פי ה Rating: 0

הגיבו


!!!!