תוכן פרסומי
ראשי » TheNewCom » בזק משכה את הבקשה לאיחוד החברות הבנות
קבוצת בזק

בזק משכה את הבקשה לאיחוד החברות הבנות

החברה הודיעה לרשות ניירות ערך כי הבקשה לאיחוד פלאפון, בזק בינלאומי ו-yes מתייתרת - לאחר שמשרד התקשורת החליט לערוך שימוע ציבורי בנושא

מאת 27 בדצמבר 2018, 11:28 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

בזק חוזרת בה מהבקשה לבטל את ההפרדה המבנית הקיימת בה ולאחד את החברות הבנות פלאפון, yes ובזק בינלאומי. בהודעה ששלחה הבוקר (ה') לרשות ניירות ערך כתבה החברה כי היא הודיעה על כך למשרד התקשורת כבר ב-18 בחודש, וכי הסיבה היא החלטת המשרד לקיים שימוע ציבורי בסוגיה.

ראשיתה של הפרשה ברצון של בזק לבטל את ההפרדה המבנית הקיימת בה, על פי הוראות הרגולציה, ולנהל את שלוש החברות הללו תחת קורת גג אחת. החברה הגישה למשרד התקשורת בקשה בעניין באוגוסט האחרון, בה היא כתבה כי הסיבות לכך הן "להתאים את מבנה החברות הבנות למציאות הטכנולוגית, הכלכלית והתחרותית בשוק התקשורת" ולהבטיח את המשך הקיום הכלכלי שלה.

כחלק מהמהלך היא מינתה באחרונה את רן גוראון, מנכ"ל פלאפון, גם למנהלן של yes במקום רון אילון ושל בזק בינלאומי במקום מוטי אלמליח. כמו כן, הדירקטוריון הורה למנהלי החברות הבנות לנהל משא ומתן עם ועדי העובדים שלהן, כדי שאלה יסכימו למהלך.

בזק החליטה לבטל את הבקשה להפרדה מבנית לאחר שבאחרונה החליט משרד התקשורת לקיים שימוע ציבורי בנושא ובפרט לאור האמור בו, קרי: לאפשר לציבור להביע את עמדתו בעניין. סיבה נוספת לביטול הבקשה היא חלוף הזמן מאז הגשתה. לכן, נכתב בהודעה, הגיע דירקטוריון בזק למסקנה ש-"מוטב שהחברה תמשוך את הבקשה ותאפשר למשרד התקשורת לרכז את משאביו בקידום ביטול ההפרדה המבנית עצמה".

עוד הבהירה בזק בהודעתה כי "תהליכי התייעלות ושינויים ארגוניים בפעילויות החברות הבנות ממשיכים כסדרם".

יצוין כי בזק סובלת מתקופה כלכלית רעה, בין היתר לאור ההתפתחויות בתיק 4,000. בתחילת החודש המליצה המשטרה להעמיד לדין בפרשה זו את הבעלים, שאול אלוביץ', רעייתו, איריס אלוביץ', והמנכ"לית לשעבר, סטלה הנדלר – כמו גם את ראש הממשלה, בנימין נתניהו. מבחינה כספית, ההכנסות שלה ירדו ברבעון השלישי ב-5% והרווח הנקי – ב-27%. גם המשקיעים מביעים פחות ופחות אמון בחברה והביאו לצניחה של יותר מ-35% בשער המנייה שלה מתחילת השנה. בחודש האחרון היא ירדה ב-13.5%.

בזק משכה את הבקשה לאיחוד החברות הבנות Reviewed by on . בזק חוזרת בה מהבקשה לבטל את ההפרדה המבנית הקיימת בה ולאחד את החברות הבנות פלאפון, yes ובזק בינלאומי. בהודעה ששלחה הבוקר (ה') לרשות ניירות ערך כתבה החברה כי היא בזק חוזרת בה מהבקשה לבטל את ההפרדה המבנית הקיימת בה ולאחד את החברות הבנות פלאפון, yes ובזק בינלאומי. בהודעה ששלחה הבוקר (ה') לרשות ניירות ערך כתבה החברה כי היא Rating: 0

הגיבו