תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » רבעון רע לבזק: ההכנסות ירדו, הרווח צנח ב-27%
תביעה. בזק

רבעון רע לבזק: ההכנסות ירדו, הרווח צנח ב-27%

ההתפתחויות האחרונות בקבוצה והתחרות בשוק התקשורת השפיעו לרעה על התוצאות הכספיות - השפעה שבאה לידי ביטוי בכל חברות הקבוצה

מאת 20 בנובמבר 2018, 10:16 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

ההתפתחויות האחרונות בבזק, ובעיקר התחרות בשוק התקשורת, משפיעות לרעה על התוצאות הכספיות של הקבוצה: הדו"חות שהיא פרסמה הבוקר (ג') מעידים על קיטון בהכנסות וירידה בולטת עוד יותר ברווח הנקי במהלך הרבעון השלישי של השנה. הירידות נרשמו בכל חברות הקבוצה. כמו כן, פחתו מספרי המנויים של בזק בינלאומי, yes ופלאפון.

בזק עוברת בימים אלה שינויים בולטים, בין היתר לאור פרשת 4,000, שהחשוד המרכזי בה הוא בעל השליטה, שאול אלוביץ'. כמו כן, החברה מעוניינת לשנות את המבנה הארגוני שלה ולאחד את כלל הפעילויות של החברות הבנות תחת הנהלה אחת, בראשותו של רן גוראון – שכבר מנהל את yes ופלאפון. בשבוע שעבר אישרו הדירקטוריונים של החברות הבנות להנהלות שלהן להתחיל לנהל משא ומתן עם העובדים לצורך כך – מה שגרר תגובה נזעמת מוועד עובדי בזק בינלאומי, שהוציא את חבריו להפגנה מול מטה החברה. במהלך ההפגנה הם מנעו קיום של ישיבת דירקטוריון קבוצת בזק, שהייתה אמורה להתקיים שם, וזו עברה למטה של הקבוצה.

הדו"חות מראים שהקבוצה רשמה ברבעון ירידה של 4.7% בהכנסות ל-2.3 מיליארד שקלים והרווח הנקי צנח ב-27.3% ל-234 מיליון. הנתונים השליליים נרשמו, כאמור, בכל החברות הבנות: ההכנסות של בזק קווי ירדו ב-1.7% ל-1.04 מיליארד שקלים והרווח הנקי שלה – ב-6.9% ל-257 מיליון. מספר הקווים הפעילים של החברה קטן ב-5.1% ל-1.84 מיליון שקלים. הכנסותיה של בזק בינלאומי קטנו ב-9.3% ל-333 מיליון שקלים והרווח הנקי צנח ב-25.9% ל-20 מיליון. ב-yes, ההכנסות ירדו ב-9.6% ל-367 מיליון שקלים והרווח כמעט שנמחק – הוא צלל ב-98.4% לשני מיליון. מספר המנויים של חברת הלוויין ירד ב-2.18% ל-584 אלף. גם פלאפון הציגה ירידות: ההכנסות קטנו ב-4.9% ל-604 מיליון שקלים, הרווח הנקי צנח ב-75% לשישה מיליון ומספר המינויים קטן ב-11.72% ל-2.19 מיליון – דבר שמתקבל על הדעת לאור שורת התקלות שפקדה את החברה במהלך הרבעון.

עוד עולה מהנתונים שהוצאות השכר של קבוצת בזק קטנו ב-1.6% ל-494 מיליון שקלים, ההוצאות התפעוליות ירדו ב-14.7% ל-815 מיליון והרווח התפעולי פחת ב-21.1% ל-429 מיליון שקלים – מה שהשפיע לרעה על הרווח הנקי. ה-EBITDA כמעט שלא השתנה – הוא ירד ב-0.4% ועמד על 976 מיליון שקלים.

יו"ר בזק רואה את החצי המלא של הכוס

שלמה רודב, יו"ר בזק, אמר לאחר פרסום התוצאות כי "אנחנו ממשיכים להתקדם ביישום תכנית אסטרטגית חדשה, שמקיפה את הפעילויות בכל החברות של הקבוצה". הוא טען כי "התכנית נותנת מענה לאתגרים עימם מתמודדת הקבוצה ולצרכים העתידיים המתהווים בסביבת שוק התקשורת. זאת, בתוך המגבלות הרגולטוריות המורכבות המוטלות עליה".

רודב ציין את המשא ומתן שקבוצת בזק פתחה בו באחרונה עם ועדי העובדים בחברות הבנות שלה "על מנת לאפשר, בהסכמה, מהלכי התייעלות ב-yes, פלאפון ובזק בינלאומי, מתוך הבנה שיש צורך בהתייעלות לאור מצב השוק, החברות, הדרישות להשקעות גדולות בתשתיות ורמת התחרותיות. במקביל, אנחנו מקדמים בבזק קווי המשך פרישה של עובדים, בהתאם לתנאי ההסכם הקיבוצי". עוד הוא ציין כי "החברה מנהלת תהליך בחינה מסודר להקמת תשתית אינטרנט אולטרה מהירה מבוססת סיבים אופטיים, תוך הידברות עם הרגולטור. לבזק יש תשתית תקשורת מצוינת, שמספקת קצבים גבוהים לכל בית בישראל. בזק היא היחידה שיכולה לקדם את ישראל לרשת התקשורת של הדור הבא".

רבעון רע לבזק: ההכנסות ירדו, הרווח צנח ב-27% Reviewed by on . ההתפתחויות האחרונות בבזק, ובעיקר התחרות בשוק התקשורת, משפיעות לרעה על התוצאות הכספיות של הקבוצה: הדו"חות שהיא פרסמה הבוקר (ג') מעידים על קיטון בהכנסות וירידה בו ההתפתחויות האחרונות בבזק, ובעיקר התחרות בשוק התקשורת, משפיעות לרעה על התוצאות הכספיות של הקבוצה: הדו"חות שהיא פרסמה הבוקר (ג') מעידים על קיטון בהכנסות וירידה בו Rating: 0

הגיבו