SAS יוצאת להנפקה ב-2024

ההודעה של ענקית ה-BI הגיעה כשלושה שבועות לאחר שדווח כי היא תירכש על ידי ברודקום, ואחרי שנודע על קטיעת השיחות בידי הנרכשת

במקום מכירה - הנפקה. SAS

SAS מתכוונת לצאת להנפקה ציבורית ב-2024, כך הודיעה ענקית הבינה העסקית והניתוח המעמיק.

ההודעה מגיעה כשלושה שבועות לאחר שדווח כי SAS תירכש על ידי ברודקום (Broadcom). זמן מועט לאחר הפרסום, הנרכשת הפוטנציאלית הודיעה שקטעה את השיחות בנושא.

SAS היא מחברות התוכנה הוותיקות בעולם, ואחת מהגדולות שבהן, אשר מצויה בבעלות פרטית. מהחברה נמסר כי "כדי להיערך להנפקה, החברה תחל לנקוט בצעדים, כגון חידוד מבנה הדיווח הכספי שלה, ייעול תהליכים תפעוליים מסוימים ושיפור ההתמקדות שלה בפלחי הפלטפורמה, בה החברה תוכל להמשיך להצליח ולצמוח – לטובת בעלי העניין שלה".

SAS הוסיפה וציינה בהודעתה מסוף השבוע כי "החברה תמשיך להשקיע סכומים משמעותיים – ולפתח עוד – את יכולות הבינה המלאכותית שלה, כמו גם תוכנות ופתרונות ניתוח מתקדמים. זאת, כדי להמשיך לענות על צרכי הלקוחות ולהמשיך ולפעול ולהוביל בשוק צומח, תחרותי ביותר, ההולך ונהיה דינמי יותר ויותר".

"אנו בדרך יציבה קדימה"

"עם ההתקדמות לקראת ההנפקה, אנו יכולים לפתוח הזדמנויות חדשות עבור עובדי SAS, לקוחות, שותפים והקהילה שלנו, כדי להשתתף בהצלחתנו, ולהבטיח את העתיד הטוב ביותר האפשרי לכולנו", אמר ד"ר ג'ים גודנייט, מייסד ומנכ"ל SAS. "כארגון, אנו בדרך יציבה קדימה, עם צמיחה בת קיימא. בנינו מותג ופלטפורמה אמינה, יצרנו בסיס תפעולי ופיננסי חזק, שמגדיר אותנו לעתיד טוב עוד יותר. עכשיו הגיע הזמן להתכונן לפרק הבא הזה".

למרות ש-SAS לא חושפת פרטים על הביצועים הפיננסיים שלה, בהצהרה נכתב כי החברה הניבה הכנסות של כ-3 מיליארד דולר בשנת 2020, וכי גם השנה היא הייתה רווחית – זו השנה ה-45 שלה ברציפות. לפי החברה, הרווחיות שלה צמחה ב-8.4% במחצית השנה הכספית הראשונה של 2021. הדבר משקף לדבריה "נתון המעיד על הצורך ההולך וגדל של ארגונים בנתונים ובניתוח מעמיק שלהם, על אחת כמה וכמה בעולם רווי שיבוש בשל המגיפה. הטיפול בנתונים הוא התגובה הראויה, שתביא את המזור למצב זה".

בחודש שעבר פורסם כי SAS לא משתוקקת, למרות ואחרי הכל, להיות חלק מתאגיד השבבים הענק ברודקום. זאת, בעקבות דיווח מוקדם יותר, לפיו ברודקום נמצאת במגעים לרכישתה, תמורת מחיר שטרם נסגר ושעומד על בין 15 ל-20 מיליארד דולר.

ד"ר ג'ים גודנייט, ממייסדי ומנכ"ל סאס. צילום: קירסטן המסטרה, מתוך ויקיפדיה

אז הודיעה SAS כי היא "איננה עומדת למכירה". ד"ר גודנייט, מייסד ומנכ"ל ענקית ה-BI, העביר הודעה לכלל העובדים ובה כתב כי "אנחנו לא עומדים למכירה". עסקת הרכישה הייתה אמורה להסתיים בשבועות הקרובים, אלא שמייסדי SAS, ד"ר גודנייט וג'ון סאל, שינו את דעתם והחליטו שלא למכור את החברה.

ענקית ה-BI מצפון קרוליינה הוקמה ב-1976, מעסיקה כ-12.5 אלף עובדים במדינות שונות, מהם כ-5,200 במטה החברה, והכנסותיה מוערכות בשלושה מיליארד דולר. היא מיוצגת בארץ על ידי מיה אנליטיקס. SAS מתחרה בעולם ה-BI מול סאפ, אורקל, יבמ ומיקרוסופט. יש לה יותר מ-80 אלף לקוחות, מכלל מגזרי התעשייה, כשהמגזרים המובילים הם בנקאות ובריאות.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים